EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jakie zalety daje wykorzystanie drzwi chowanych w ścianę?

Domy bywają przeróżne. Przykładowo co poniektóre z nich są relatywnie niewielkie i wymagają niezwykle właściwej kompozycji znajdującej się tam przestrzeni tak, aby wygospodarować tam dosyć dużo miejsca dla dowolnej ze stref, które są konieczne do komfortowej egzystencji.
Inne natomiast są olbrzymie, niezwykle przestronne a czasami w charakterze loftu, w którym architekt pomieszczeń może się skusić o w większym stopniu odważne rozwiązania.

budowy

Autor: Lech Karol Pawłaszek
Źródło: http://www.flickr.com
fotka - dom

Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com
To, co zespala tak odmienne nastawienie do spraw kompozycji obu tych rodzajów mieszkania, to zarówno w większym mieszkaniu, oraz w małym, znakomicie odnajdą się drzwi chowane w ścianę. Początkowo nikt by nie pomyślał, że takie nieciężkie przesuwne drzwi mogą być aż tak uniwersalne, dodają one zupełnie inny sposób rozdziału dostępnej przestrzeni.

Dodatkowe informacje o tej tematyce zdobędziesz w różnorodnych serwisach, lecz znacząca witryna (https://lampytanie.pl/1912-zyrandole) jest jedynie jedyna! Zweryfikuj

Jest inny, gdyż jest to pomysł znacznie łatwiejszy.

cegła

Autor: Mike Krüger
Źródło: http://www.flickr.com
Warto zwrócić uwagę na to, że w małych mieszkaniach, gdzie poszczególne pomieszczenia są stosunkowo niewielkie, bardzo ważne jest zachowanie tzw. ciągów komunikacyjnych. Chodzi tu zwłaszcza o to, aby poruszanie się po domu nie przedstawiało wyzwania dla domowników. A przecież dowolne skrzydło drzwi powinno zabierać jakiś ustalony fragment powierzchni, która w przypadku małych pomieszczeń jest prawie na wagę złota. Drzwi chowane w ścianę pozwalają właśnie na swoiste uwolnienie przestrzeni, ponieważ tego typu drzwi są praktycznie niewidoczne i w żadnym wypadku nie zmniejszają wąskich korytarzyków, z kolei w pomieszczeniach pozwalają na większą wygodę przy ustawianiu mebli czy innych składników dekoracyjnych.

W wypadku większych mieszkań drzwi jezdne chowane w ścianie pełnią nieco odmienne zadanie. Wtedy wielokrotnie posiadamy do czynienia ze zbyt małym rozgraniczeniem stref, na które jest podzielona cała powierzchnia.