EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Nagrzewanie powietrzem – rodzaje nagrzewnic

Wysokie koszta grzania zmuszają konstruktorów oraz inwestorów do szukania rozwiązań, dzięki którym grzewcze przyrządy i ich użytkowanie stanowić będą tylko mały procent kosztów powiązanych z kosztami użytkowania obiektu.
Częstokroć optymalnym wyjściem bywają nagrzewnice powietrza, tzw. dmuchawy.

podłoże

Autor: DWRowan
Źródło: http://www.flickr.com
nagrzewnice powietrza elektryczne

Źródło: http://www.morguefile.com/
Prosty jak też skuteczny system nagrzewania gorącym powietrzem gwarantuje prędkie uzyskanie pożądanej temperatury w pomieszczeniach wytwórczych, magazynach czy warsztatach. Zazwyczaj napotykany podział nagrzewnic ze względu na typ paliwa to: nagrzewnice powietrza elektryczne, olejowe i gazowe. Następna klasyfikacja bierze pod uwagę metodę odprowadzenia spalin i dzieli urządzenia na 2 grupy. Urządzenia bez odprowadzenie spalin mogą być używane jedynie w półotwartych bądź otwartych powierzchniach, z kolei nagrzewnice z odprowadzeniem spalin znajdują użycie we wszelkich wnętrzach. Nierzadko mają możność kanałowego rozprowadzenia ciepła do pomieszczeń. Ponadto wyekwipowanie przyrządu w tzw.

Wejdź na zamieszczony tu (https://bmeters.pl/pl/rozliczanie_kosztow_zuzycia_wody_i_ciepla/180/) odnośnik przenoszący do innego tego rodzaju opracowania – ono bez dwóch zdań również okaże się dla Ciebie niebanalne.

wymiennik ciepła zapewnia odzysk ciepła ze spalin, jakie nie mieszają się z powrotem z powietrzem nawiewanym jak też odprowadzane zostają poza budynek. Istnieją też jednostki wiszące, jakie znajdują obszerne użycie w ogrodnictwie – nadmuch ciepłego powietrza zachodzi od góry, co nie oddziaływa negatywnie na roślinki.

Natomiast wentylatorowe dmuchawy zasilane energią elektryczną są przydatne tak podczas okresowych robót budowlanych jak również do ogrzewania warsztatów, sklepów, biur itp. w sposób ciągły. Mogą być one także stosowane do osuszania nowobudowanych obiektów.