EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Co powoduje, że program pod nazwą Miara PRO okazuje się być tak dobry?

Ten program potrzebny jest do sporządzania przedmiarów na bazie projektów CAD.
Nazwa takiej aplikacji to Miara Pro i została ona napisana, żeby praca dotycząca przedmiarowania okazała się znacznie przyjemniejsza oraz łatwiejsza dla odbiorcy.

miara pro

Autor: DiamondBack Truck Covers
Źródło: http://www.flickr.com
Już aktualnie należałoby zmienić tradycyjne przedmiarowanie na nowszą i nowocześniejszą formę.

Pamiętaj, że nasze odnośniki (http://zbiornikicisnieniowe.pl/oferta.htm) kierują jedynie do w najwyższym stopniu ważnych portali, na których wyszukasz wyłącznie wartościowe wiadomości.

Program Miara Pro posiada dużo nowych użytecznych opcji. Może przykładowo czytać dokumenty w formatach DXF, DWG lub RYS, czyli rysunek CAD, może robić przedmiary i mnożyć je z wczytywanych grafik lub ze zdjęć zapisanych w najbardziej popularnych formatach graficznych. Chodzi tu oczywiście o GIF, BMP, JPEG, PNG czy TIFF. Mogły one powstawać w wyniku wykonywania zdjęć.

Poza tym Miara Pro jest w stanie funkcjonować jako zupełnie niezależna aplikacja – a uzyskane wyniki (obiekty przedmiotowe) można by zapisać w popularnym formacie PDF, w pliku tekstowym, html albo w formatach, które są obsługiwane przez program MS Excel, Open Office lub LibreOffice. Współpraca ze znanymi programami do kosztorysowania to w praktyce wczytanie pliku przedmiaru albo kosztorysu do panelu „Przedmiar”; można by do konkretnych pozycji przenosić dane obiektów zwymiarowanych. Program Miara Pro umożliwia też bezpośrednie przenoszenie wymiarów pobranych z obiektów zarysu do aktywnej pozycji przedmiaru otworzonego w aplikacji Norma Pro, Norma Expert czy Norma Standard 2. Program Miara Pro posiada prosty i intuicyjny interfejs. Wstążka poleceń umożliwia dostęp do najważniejszych składników aplikacji. W programie Miara Pro dostępne są 4 tryby przedmiarowania: praca z plikiem kosztorysu lub przedmiaru, tworzenie własnych projektów, praca z tzw.

obiektami przedmiotowymi i wiersze przedmiotowe przekazywane wprost do programu. Taki program można by za darmo ściągnąć z internetu. Konieczna jest tylko instalacja odpowiednich dodatków.