EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Wady oraz zalety drewnianych mebli

Drewno było pewnym z pierwszych surowców naturalnych użytych przez człowieka do wyrobu domowych sprzętów.
Pomimo upływu wieków, do dziś cieszą się one olbrzymią wziętością, a wszystko to za sprawą kilku elementów.

architekt wnętrz

Autor: Mebel Rust
Źródło: Mebel Rust
Przede wszystkim każdy kawałek drewna będzie niepowtarzalny jak też unikatowy, dzięki czemu charakteryzują się wielką różnorodnością. Łóżko sosnowe, które nabędziesz do sypialni będzie zatem jedyne w swoim rodzaju. Niezmienność tego surowca, barwa jak też wytrzymałość na ścieranie w połączeniu ze zręcznościami stolarza mogą zaowocować zniewalającym efektem.
łóżko sosnowe

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Drewno możesz dopasować praktycznie do każdego pomieszczenia, co czyni je materiałem wszechstronnym, znajdującym wykorzystanie bez względu na wystrój mieszkania. Możemy je także łączyć z wieloma innymi surowcami, jak przykładowo szkło, skóra, a nawet innym rodzajem drewna, dzięki czemu niezależnie od panującego w budynku stylu – industrialnego, glamour, eklektycznego, a nawet nowoczesnego.Drewno nie szkodzi zdrowiu. Jest to naturalny materiał, nie zawierający trujących substancji. Nie wyzwala także alergii, jest przyjemne w dotyku a także wydziela ciepło, przez co jest miłe dla mieszkańców. Do tego posiada zdolność samoregulowania wilgotności powietrza. Mebelki wykonane z drewna gwarantują użytkownikom wiele lat niezmienności. Szczególnie meble sporządzone z drewna litego świetnie wytrzymują próbę czasu i nawet w wypadku intensywnej eksploatacji, ich właściwości ulegają wyłącznie niedużej przemianie.

Niestety, drewno ma też parę wad. Między innymi sprzęty drewniane nie przynależą na ogół do najtańszych, woda ma na nie szkodliwy wpływ, wymagać będą odpowiedniej konserwacji.