EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jakie istnieją plusy drzwi przesuwnych chowanych w ścianie?

Jeśli w naszym domu posiadamy stosunkowo niewiele miejsca, nie należy tracić go na klasyczne skrzydło drzwiowe. Bardzo popularne ostatnio drzwi przesuwne, które są montowanych w ścianie to wyśmienite rozwiązanie na wszystkie kłopoty związane z małą przestrzenią.

Ich olbrzymią zaletą jest to, że nie utrudniają one komunikacji, nie zabierają niezwykle cennych centymetrów oraz są jedynie trochę bardziej wymagające w montażu. Sam montaż drzwi przesuwnych oraz chowanych w ścianie to nie praca jedynie dla fachowca, lecz wymaga określonych zdolności technicznych. Najistotniejszą sprawą jest tu profesjonalny projekt systemu oraz często ignorowana przez specjalistów instrukcja montażu, która dostarczana jest przez wytwórcę. Jeśli interesują Cię drzwi chowane w ścianie, to należy pamiętać o tym, że wykorzystuje się je zazwyczaj w mieszkaniach czy domach, w jakich osiągnięcie niezwykle funkcjonalnego podziału na strefy jest dużym wyzwaniem ze względu na nieduży metraż. Takie wsuwane w odpowiednią kasetę drzwi nie blokują wąskiego korytarza i nie utrudniają przejścia. W taki sposób moglibyśmy aranżować przestrzeń i zaplanować inne oraz bardziej funkcjonalne ułożenie mebli albo pozostałych rzeczy.
drzwi chowane w ścianie

Autor: Enix
Źródło: Enix
W bardziej przestronnych Wnętrzach tego typu drzwi przesuwne chowane w ścianie pozwalają także na utworzenie tzw. stref swobody. Następną mocną stroną jest to, że takie rozwiązanie zezwala na oddzielenie salonu oraz kuchni. Istotnym aspektem takiego rozwiązania jest to, że takie drzwi w ścianie najlepiej zaplanować jest już na etapie projektowania wystroju przestrzeni a najpóźniej w czasie budowania ścian wewnętrznych.

W innym przypadku instalacja takich drzwi będzie wiązała się z w większym stopniu pracochłonnymi robotami. Znacznie mniejszym kłopotem będzie instalacja zbiornik na deszczówkę takich drzwi przesuwnych w ścianie dla przykładu po prowadnicach.