EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jak właściwie rozplanować oświetlenie w domu?

Materiały, faktury, barwy, wreszcie sprzęty i meble – każdy z tychże fragmentów składa się na kompletny, spójny projekt aranżacji mieszkania.
Nie powinniśmy zapomnieć jeszcze o jednym składniku.

pokój dziecka

Autor: Easy Walls
Źródło: www.beautifulhome.pl
Takim, który zaakcentuje walory mieszkania jak też ukryje jego słabsze strony. Wydaje się, iż niegdyś troszkę mniejszą wagę przykładaliśmy do tego tematu. Wystarczyło zainstalować lampę nasufitową, w większych pokojach dodatkową lampkę, ewentualnie w sypialni ustawić lampy nocne. Inspirowaliśmy się przy tym kilkoma uniwersalnymi wytycznymi. Dzisiejsze projekty oświetlenia projektowane są na miarę konkretnego mieszkania, jego przeznaczenia jak też potrzeb mieszkańców.

Jeśli chcesz przekazać jakiejś osobie informacje na omawiany temat, to wejdź na link oraz poczytaj szczegóły dotyczące tego zagadnienia – na pewno go zaciekawią.

Nie mniej jednak możemy wyróżnić tutaj parę podstawowych zasad.

W planowaniu oświetlenia jednym z najważniejszych dewiz będzie tak zwana „strefowość”. Czasy akcentowania podziałów funkcjonalnych kategoryczny sposób, zatem za pomocą ścian, już dawno przeminęły. Dzisiaj na jednej powierzchni współistnieć może parę stref spełniających role poszczególnych pokoi – zadaniowość i celowość każdej z nich warto zaznaczyć przy pomocy oświetlenia. Obecnie częstokroć kuchnia nie jest oddzielona od jadalni ani salonu; często też do czynienia mamy z tzw. loftowymi pomieszczeniami, gdzie podziały są iluzoryczne, zaś dzienne światło przemyka dyskretnie do jego najdalszych zaułków.

Należy jednak należycie dopasować źródła światła nie wyłącznie jeżeli idzie o estetykę, wykończenie, styl i materiał, lecz także natężenie i parametry świetlne tak, ażeby nie okazało się, że wskutek nadmiaru światła będziemy w swym pomieszczeniu czuć się niekomfortowo.