EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

W czym może pomóc Ci projektant?

Każdy, kto wznosi domek, korzystał będzie ze wsparcia projektanta. Potrzebować będziemy przynajmniej jego pieczątki z numerem upoważnień na planie.
Prawo mówi, iż jeżeli stawiasz dom, architekt z odpowiednimi uprawnieniami będzie nieodzowny.

inwestycja

Autor: Plastivan
Źródło: Plastivan
To właśnie on sporządza budowlany projekt, na podstawie którego uzyskuje się pozwolenie na budowę. To on zadecyduje o bardzo istotnych kwestiach, przykładowo jaką grubość musi mieć otulina zbrojeniowa, itd.

Czy ciekawią Cię prezentowane tematy? Jeżeli tak, to odszukaj więcej tu (http://bmeters.pl/pl/rozliczenia_kosztow_zuzycia_mediow/53/) i znajdź więcej informacji na ten temat – z pewnością będą bardzo wciągające.

Jego wskazówka może się nam przydać przy wyborze parceli, a również przy określaniu rozmiarów potrzebnej kubatury. Większa część inwestorów, przede wszystkim wznoszących pierwszy dom, ma z tym kłopoty.

Architekt może także pomóc Ci w wyborze gotowego projektu. Opłaca się z tego skorzystać, podczas gdy poszukuje się projektu do wybranej działki. Umowę na zrealizowanie projektu podpiszesz z projektantem, jeśli pewien jesteś, iż pragniesz skorzystać z jego usług. Powinna ona być w taki sposób sporządzona, by po kolejnych fazach zagwarantować możność wycofania się, jeśliby zmieniły się plany bądź kooperacja nie układała się doskonale.
Pierwszym krokiem jest tak zwany projekt koncepcyjny. Możesz się z architektem umówić jedynie na wykonanie takiej koncepcji. Możemy także – za zgodą projektanta – następne fazy polecić komuś innemu.

Kolejnym etapem jest projekt budowlany, a więc opracowanie dokumentacji w zakresie koniecznym do otrzymania zezwolenia na budowę domu. Ów projekt mieści także kluczowe rozwiązania konstrukcji a także instalacji jak też powinien być wystarczającą podwaliną do postawienia prostego domku.