EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Czym jest krzemian sodu, jak należy go magazynować oraz jakie ma właściwości?

Sól krzemowa nazywana także krzemianem sodu jest białym, pylistym proszkiem, dobrze rozpuszczalnym w wodzie. Można by także napotkać inne moduły molowy oraz ciężary nasypowe krzemianów suszonych, które sporządzane są wg.

indywidualnych wskazówek klientów.
porady

Autor: avda-foto
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu krzemian sodowy używany jest do produkcji środków myjących, myjąco-dezynfekujących oraz myjąco-czyszczących. Jest także składnikiem wyrobów chemii gospodarczej czy innych produktów chemicznych. Ze względu na wysoką alkaliczność taki krzemian sodowy działa drażniąco na błony śluzowe i skórę. Może powodować również bardzo poważne uszkodzenia oczu. Rekomenduje się pracę w specjalistycznych maskach przeciwpyłowych oraz w odpowiednich okularach ochronnych. Jest to preparat niepalny i nie podtrzymuje procesu palenia. Krzemian sodowy pakowany jest w worki polietylenowe, big-bagi czy w torby z papieru z wkładką PE.
Produkt ten nie jest materiałem nazywanym jako groźny produkt w rozumieniu przepisów ADR i RID. Produkt tego typu należy składować w zimnym i suchym pomieszczeniu. Jeżeli chodzi o utylizację odpadów, to produkt taki ma stosunkowo duże PH. Gdy jest rozsypany i stanowi odpad, to należy zebrać go do worków lub zbiorników. Muszą być one odporne na funkcjonowanie takiego środka, a potem trzeba go zneutralizować. Pozostałości po zgrubnym zebraniu trzeba spłukać bardzo dużą ilością wody.

By obejrzeć nowe niezwykle interesujące detale związane z opracowanym tu tematem, zapewne przyda Ci się kluczowa witryna. Więc kliknij w ten link.

Metakrzemian sodu jest towarem ogólnie dostępnym w sprzedaży. Dla przykładu opakowanie o masie 1kg sprzedawane jest za cenę ok. trzydzieści złotych. oczywiście można by go kupić także w o wiele mniejszych pojemnikach np. o wadze stu albo 200 g. Do kupienia jest w internecie.

Jest używany jako składnik kąpieli mycia i odtłuszczania oraz do efektownych doświadczeń. Oferowane Produkty w internecie są towarami oznakowanymi zgodnie z GHS. Na etykietkach mają termin przydatności do użycia 2-5 lat od daty wyprodukowania w zależności od substancji.