EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

W jakich miejscach doskonale będą się sprawdzać drzwi chowane w ścianę?

Dziś mamy bardzo przeróżne mieszkania. Co poniektóre są niezwykle małe i wymagają bardzo dobrej aranżacji całej przestrzeni w taki sposób, aby było miejsce dla dowolnej strefy, która niezbędna jest w mieszkaniu.

Inne mieszkania są duże i przestronne, które czasem posiadają charakter loftu. W tego typu mieszkaniu architekt wnętrz może skusić się o rozwiązanie bardziej śmiałe oraz bardzo oryginalne.
Zarówno w dużym lokalu oraz w małym mieszkaniu niezwykle dobrze sprawdzą się drzwi chowane w ścianę. Nawet nikt by nie pomyślał, że lekkie, przesuwne drzwi są tak niezwykle wielofunkcyjne. Takie drzwi wprowadzają bardziej łatwy sposób podziału przestrzeni. W mniejszych mieszkaniach, gdzie wszystkie pomieszczenia są małej wielkości, jest niezwykle ważne zachowanie ciągów komunikacyjnych. Chodzi tu szczególnie o to, żeby poruszanie się po tego typu mieszkaniu nie było wyzwaniem dla domowników. Wszyscy wiemy, że każde skrzydło drzwi zabiera fragment powierzchni, która w małym pomieszczeniu jest niezwykle ważna. Drzwi chowane w ścianę zezwalają uwolnić przestrzeń. Tego typu drzwi są praktycznie niewidoczne i nie stanowią blokady w wąskich przejściach a w pokojach dają bardziej znaczącą swobodę przy ustawieniu różnorodnych elementów dekoracyjnych i mebli.
drzwi chowane w ścianę

Autor: Doug Kerr
Źródło: http://www.flickr.com

dach

Autor: Röben Ceramika Budowlana
Źródło: http://www.roben.pl
W znacznym lokalu drzwi chowane w ścianę spełniają trochę inne zadanie. Tu wielokrotnie mamy do czynienia z małym rozgraniczeniem stref, na które jest podzielona cała powierzchnia lokalu. Przestrzeń, w której strefa wypoczynkowa miesza się często ze strefą jadalnianą oraz kuchenną, wymaga w większym stopniu wyraźnego zaznaczenia granic. Są takie okoliczności, w których jest konieczne choćby chwilowe oddzielenie poszczególnych miejsc. Tutaj właśnie doskonale będą sprawdzać się drzwi chowane w ścianę.

Tego typu drzwi mogą być schowane lub mogą być kompletnym odizolowaniem niektórych stref.

Zobacz, czy następny link jest tym, czego właśnie szukasz. Z pewnością bardzo pomoże Ci w Twym projekcie, który obecnie robisz. Sprawdź, naprawdę nie pożałujesz!

O drzwiach przesuwnych chowanych w ścianę pomyśleć trzeba już na etapie, kiedy stawiamy ścianki działowe. Tego typu ścianki muszą być we właściwy sposób przygotowane.