EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jak działa klimatyzator i jakiego rodzaju klimatyzator najlepiej wybrać do biura?

Jeśli zamierzamy kupno klimatyzatora do biura, stoimy przed dylematem czy korzystniej będzie kupić klimatyzator przenośny, czy korzystniej kupić schładzacz ścienny tzw. split.
Klimatyzator jest to narzędzie, które ma za zadanie zmniejszyć temperaturę powietrza, która panuje w pomieszczeniu.

dom - fotogram

Autor: Marco Verch
Źródło: http://www.flickr.com
Głównymi elementami są wymienniki ciepła. Jest to skraplacz oraz parownik. Innymi częściami są sprężarka i zawór rozprężny oraz 2 wentylatory. Tak jak w lodówce chłodniczy czynnik krąży pomiędzy parownikiem, w którym wciągane jest gorące powietrze z pomieszczenia, a skraplaczem, który ciepłe powietrze wyrzuca na zewnątrz. Sprężarka wspólnie z zaworem rozprężnym przekształca czynnik chłodniczy w fazę ciekłą albo gazową oraz dzięki temu zachodzi proces parowania. Ciepłe powietrze z pokoju w rezultacie skraplania wydalane jest na zewnątrz. Klimatyzator do biura najlepszy będzie przenośny, gdyż jest praktyczniejszy. Można go ustawić wszędzie tam, gdzie aktualnie chcemy schłodzić powietrze, a potem przenieść go w jakieś odmienne stanowisko. Klimatyzator przenośny pobiera gorące powietrze z pomieszczenia przy użyciu bocznych albo tylnych wlotów. Powietrze poddawane jest obróbce, potem jest chłodzone oraz wydalane przednim lub górnym wylotem z powrotem do pokoju. Ciepłe powietrze zaś jest wydalane na zewnątrz przez komin albo okienko przy pomocy rury. W taki sposób można pozbyć się gorącego powietrza z pokoju.
Mieszkania w Gdańsku

Autor: grego1402
Źródło: http://www.flickr.com
Klimatyzatory split są to urządzenia, które składają się z dwóch części.

Ekscytuje Cię omawiana kwestia? Jeżeli tak, to poza tym zobacz link na witrynie (https://emmi.pl/), która też publikuje takiego rodzaju posty. To bez dwóch zdań da Ci do myślenia.

Jest to jednostka wewnętrzna tzw. parownik i jednostka zewnętrzna tak zwany agregat. Klimatyzatory split doskonale będą się sprawdzały w miejscach, w których jest możliwość zainstalowania agregatu poza pomieszczeniem, które jest schładzane.

Zezwala to na ograniczenie poziomu hałasu wewnętrznej jednostki. Zależnie od budżetu, którym dysponujemy, odnajdziemy towary typowe i modele z różnorakimi funkcjami, przykładowo z czynnością oczyszczania powietrza.