EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

W jaki sposób pięknie upiększyć kuchenne okna?

Jednym z najbardziej istotnych miejsc w każdym domu jest kuchnia. To w niej spędzamy sporą część dnia oraz przygotowujemy lub jedynie spożywamy jedzenie.
Dlatego też bardzo istotny jest jej elegancki i funkcjonalny Wystrój.

Jego uzupełnieniem może być eleganckie i funkcjonalne okno. Najważniejszym problemem w jego ozdabianiu jest umiejscowienie okien, ponieważ niezwykle często znajduje się ono bardzo niedaleko stołu roboczego lub falownik fox ess zlewu. W związku z tym niezwykle istotna jest funkcjonalność tego typu dekoracji. Znakomitym rozwiązaniem mogłyby być lambrekiny, czyli zwięzłe firanki, które nie zajmują zbyt wiele wolnego miejsca. W subtelny sposób mogłyby jednak dekorować okno. Bardzo ważny jest nie tylko wygląd okna, ale również jego otoczenia.
oświetlenie ogrodu

Autor: haru__q
Źródło: http://www.flickr.com
Szczególnie ważne w przypadku małych powierzchni jest bardzo zręczne wykorzystanie dostępnego nie zajętego miejsca. Doskonałym wyjściem jest takie wykorzystanie parapetu, aby można było stawiać przykładowo doniczki z posadzonymi w nich świeżymi ziołami. Tego typu kompozycja razem ze znajdującymi się obok pięknymi firankami z pewnością będzie przyciągać spojrzenia nie tylko na to, co znajduje się za firanką, ale zwłaszcza na unikalny i ładny wystrój. Lambrekiny mogłyby być w postaci waflowej, firanowej lub z haftem. To bardzo praktyczna a jednocześnie również śliczna ozdoba kuchennego pomieszczenia. Tego typu lambrekiny możemy montować na dwa sposoby.

Moglibyśmy je zaczepić na rurce karnisza albo na pręciku do zazdrostek mocując do znajdującej się na górze ramy okna. Sposobów na dekorowanie okna jest wiele, czasem wystarczy mała inspiracja, np. jakimś znalezionym w internecie zdjęciem.