EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

W jakich kolorach możemy dziś spotkać deski bidetowe?

Dziś dużo prościej wybrać deskę bidetową niż sedesową. Bidet nieco przypomina ustępową miskę. Umieszcza się go zazwyczaj w jej okolicy ze względu na jego role. Wybór ustępowej miski oraz bidetu z tej samej kolekcji gwarantuje, że ustawione koło siebie będą prezentować się ładnie.

komplet mebli w salonie

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Bidet jest to niezwykle przydatne oraz użyteczne wyposażenie toalety.

Nie zwlekaj oraz zobacz w tym serwisie (http://plytki-lazienki.pl/c/167/wanny-z-hydromasazem-wanny.html), w jaki sposób podszedł do tego tematu inny autor – ten wpis również jest bardzo interesujący.

Deska bidetowa jest wykorzystywana do prędkiego podmywania miejsc intymnych po skorzystaniu z toalety. Możemy z korzystać z niego siadając na niego tyłem lub przodem. Rozwiązanie takie doceniają ludzie, dla których ważna jest higiena. Bidet przeważnie montuje się blisko sedesu. Bidety instaluje się tak jak ustępowe miski. Bidet stojący, do podłoża przytwierdza się śrubkami, wiszący zaś zawiesza się na montażowym stelażu przymocowanym do muru. Stelaż taki jest obudowany płytą k-g oraz ceramicznymi płytkami. Podłączenie wody oraz kanalizacji są podobne do tego w umywalce. Bidety robi się z ceramiki szkliwionej lub nieszkliwionej. Ta szkliwiona jest w większym stopniu wytrzymała na awarie. Zazwyczaj bidet jest to ceramika albo porcelana sanitarna. Surowiec taki spełnia wszystkie wymagania wytrzymałościowe i jest wytrzymały na nagłe zmiany temperatury, kwasy i zasady.

budowa

Autor: Portal Jak-Budowac.pl
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli mamy dość dużą łazienkę albo toaletę, warto zamontować bidet. Jest on dodatkowo wyposażony w baterię, dlatego też najlepiej, gdy łazienka jest duża, żeby bidet stał koło miski sedesowej. W najwyższym stopniu znane są bidety białe. Chociaż obecnie możemy też kupić je w różnych delikatnych barwach przykładowo seledynowym czy też niebieskim, lub zielonym. Zazwyczaj ceramiki w innym odcieniu niż biały nie można zakupić od razu, tylko trzeba złożyć zamówienie i zaczekać aż wybrany model będzie sprowadzony.

Do bidetu naturalnie należy kupić dodatkowo baterię bidetową. Zazwyczaj są to baterie sztorcowe, które instalowane są w otworze zrobionym w bidecie. Jednak można też napotkać dzisiaj modele trójotworowe albo baterie bidetowe, jakie możemy zainstalować w ścianie.