EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jak wyposażyć pokój dziecka – porady

Jak urządzić pokój dziecka, jaki jest miejscem odrabiania lekcji, snu, składowania oraz zabawy.
Jak winna wyglądać aranżacja pokoju dziecka? Z pewnością trzeba wziąć pod uwagę, iż dzieci w każdym wieku będą mieć odmienne potrzeby.

jadalnia

Autor: Calvado.pl
Źródło: Calvado.pl
Na szczęście planując pokój malucha z większym wyprzedzeniem możemy je założyć. Pokój malucha musi być jak najbliżej alkowy opiekunów. Młodzian na pewno wybierze na własny pokój dla nastolatka wnętrze przy wejściu do budynku. Ochoczo także zamieszka na mansardzie czy też w osobnym skrzydle domku. Pokój malucha w przedszkolnym wieku nie musi być wielki. Dzieci do wieku szkolnego najchętniej spędzają czas przy rodzicielach: rysują przy kuchennym stole, stawiają wieżę z klocków na posadzce w salonie. Jednak siedmiolatki kochają czasem być same. Entuzjastycznie również zapraszają przyjaciół. Najogromniejszą uciechę mają wtenczas, gdy goście mogą zostać na całą noc. Konieczne dlatego będzie ponadprogramowe miejsce do snu. Istotniejsze od metrażu jest jednak to, ażeby pokój był nasłoneczniony. Jasne wnętrze będzie sprawiało odczucie ogromniejszego. Słońce wspomaga także przyswajalność witaminki D jak też może przeciwdziałać depresji.
Młodzian anektuje już całe pomieszczenie, osobiście aranżuje składowanie, zaprowadza własne porządki a także nie uznaje wizyt bez pukania. W internecie możesz odnaleźć wiele darmowych kreatorów projektów.

Na rzucie skreśl rozmaitymi odcieniami strefy: spania, zabawy, nauki, magazynowania ubrań jak też zabawek. Postaraj się, by sprzęty służące jednej funkcji odnalazły się w takim samym polu, nie zaś były rozrzucone po całym wnętrzu. W ten sposób w pokoju malucha zapanuje porządek.