EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Co powinny zapewniać reflektory ogrodowe oraz jak je stosownie wybierać?

Duża część osób myśli, że na klimat w ogródku mają wpływ tylko roślinki, jednak nie jest to oczywiście faktem. Istotne są także odmienne elementy dekoracyjne. Przykładowo odpowiednio wybrana lampa do ogródka tworzy swoisty klimat, którym można cieszyć się przez długi okres czasu.
Trzeba mieć świadomość, że lampy ogrodowe są bardzo istotnym elementem w dosłownie każdym ogródku.

To one niejako przedłużają czas korzystania ze wszystkich uroków, jakie proponuje przydomowy ogródek lub balkon. Mogą pełnić także rolę użyteczną, ponieważ niezwykle ułatwiają poruszanie się po ogrodzie po zapadnięciu zmroku. Przede wszystkim takie lampy to element dekoracyjny, dlatego też powinniśmy dostosować je do aranżacji posesji. Takie lampy generują niesamowity nastrój – zwłaszcza wieczorem. Z tego też powodu musimy dobrze zastanowić się, co dokładnie się nam podoba oraz jakiego rodzaju zadania miałaby spełniać lampa. Przykładowo jeśli zależy nam na ciepłym, romantycznym klimacie, musimy kupić lampy do ogrodu o słabym, przyjemnym świetle. Jeżeli natomiast nasz ogród miałby być miejscem spotkań z przyjaciółmi, to musimy użyć lampy o stosunkowo stabilnym natężeniu blasku.
Sufit

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Urządzamy pokój dla rodzeństwa

Autor: Timoore
Źródło: Timoore

Podążając tym torem rozumowania, jeżeli chcielibyśmy jedynie oświetlić ogrodowe ścieżki, powinniśmy dobrać małe lampy solarne. Reflektorki to z kolei doskonały pomysł na podświetlenie ogrodowej fontanny. Zanim dokonamy zakupu, powinniśmy dokładnie zobaczyć dostępną w sklepach propozycję.

Jest ona niezwykle bogata i zawiera towary wykonane z plastiku, aluminium czy też żeliwa. Ostatnio niezwykle popularne są diody LED. Dostępne są również reflektory o niskim natężeniu prądu, które wykorzystuje się do podświetlania oczek wodnych czy też kwiatów.