EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jakie łóżko kupić dla wysokiego człowieka?

Aranżując sypialnię powinniśmy namyśleć się, jakie chcielibyśmy mieć w niej łóżko. Spędzamy w łóżku sporo czasu, zatem trzeba zwrócić uwagę na rozmiar łóżka, materac oraz stelaż. Istotny jest także styl łóżka, w którym było wyprodukowane, gdyż powinno ono dobrze współgrać z innymi meblami i dodatkami.
Możemy obecnie kupić łóżka 180×200 centymetrów.

łóżka

Autor: www.dekoral.pl
Źródło: www.dekoral.pl
Jest to łóżko wygodne dla osoby, która posiada max. 180 centymetrów wzrostu. Jeśli jesteśmy wyżsi, to należałoby wybrać łóżko wykonane na specjalne zamówienie. Istotnym krokiem przy wyborze łóżka jest również wybór surowca, z jakiego stworzona jest rama łóżka. Od tego właśnie jest zależna solidność łóżka i jego odporność. Najkorzystniej wybrać łóżka z drewna. Zwłaszcza polecane jest łóżko dębowe, ponieważ dąb jest wytrzymałym drewnem na uszkodzenia. Łóżka bukowe oraz sosnowe są niezwykle dobre dla osób posiadających alergię, lecz nie każdy wie, że mają one również właściwości elektrostatyczne, jakie powstrzymują unoszenie się kurzu w pokojach, w których są postawione.
Dziś możemy nabyć różne rodzaje materaców. Mogą to być materace sprężynowe, kieszeniowe lub z pianki termoelastycznej. Materace sprężynowe przechodzą powoli do przeszłości. Obecnie zalecane są najbardziej materace wyprodukowane z lateksu albo gąbki termoelastycznej. Niedaleko za tymi rodzajami materaców, plasują się materace wykonane z gąbki wysokoelastycznej albo kauczuku. Także na luksus naszego snu duży wpływ ma nie tylko materac, ale również stelaż, na jakim ten materac będzie leżał.

Najkorzystniejsze cenowo jest całkowite wypełnienie ramy łóżka płytą meblową. Lecz nie jest to wygodne dla śpiącego na łóżku człowieka. Lepszy będzie stelaż wykonany z drewnianych listewek, które są ze sobą złączone. Są one lekko wygięte.