EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jakim sposobem odnaleźć odpowiedni pomysł na przedpokój?

Wizytówką każdego mieszkania przedpokój. Ważne, by był funkcjonalny, dzięki czemu będzie dobrym miejscem komunikacyjnym w mieszkaniu. Możemy także sprawić że, jego aranżacja będzie nam budził w pamięci radosne, wakacyjne momenty. Dziś pomysł na korytarz w z motywem morskiej bryzy.

przedpokój

Autor: Peter Alfred Hess
Źródło: http://www.flickr.com
Chwile nad polskim morzem to idealny pretekst do zakupienia paru drobiazgów, które pomogą stworzyć nam marynarski, morski atmosferę do naszego korytarza. Warto przede wszystkim bywać na wszelkie stragany. Wbrew temu co zawsze myśleliśmy poza powszechną kiczowatą chińszczyzną można odkryć na nich wartościowe przedmioty, które później użyjemy w naszym mieszkaniu. to połowa sukcesu na atrakcyjne mieszkanie.

Warto sprawdzić, czy w mieście, w której przebywamy są organizowane tzw. targi staroci. Są na nich kompletne cudeńka, np. wieszak na ubrania stworzony ze steru okrętu, czy inne, nieduże fragmenty statku. Do tego poszukajmy małego domku-skrytki na klucze, busoli, obrazu z okrętem do powieszenia na ścianie. Dokładnie takie dodatki pozwolą stworzenie nam morski klimat w przedpokoju. Znajdźmy muszle na plaży, nasypmy do butelki odrobinę piasku.

Przygotowaliśmy już zgromadzone drobiazgi? Aranżację przedpokoju zacznijmy jednak od początku. Perfekcyjne kolory, które będą kojarzone z morzem to połączenie bieli i odcieni niebieskiego. Tak zaaranżujmy ściany – podłogi możemy przykryć niebieską terakotą, a ściany pomalować na trzy odcienie niebieskiego – u dołu granat, po środku niebieski, a na górze jasny błękit. Sufit (zobacz galeriaoswietlenia.pl) zachowajmy biały. Po jednej stronie zawieśmy wieszak-ster okrętu, do tego tuż obok skrytkę na klucze, na dole ustawmy szafkę na buty z jasnego drewna stylizowanego na retro. Na komodzie zachowanej w tym samym stylu, co szafka na buty możemy postawić butelkę ze znaleziskami z plaży. Nad wieszamy obraz z okrętem. Gotowe… pozostaje nam wspominać urlopowe chwile.