EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Współczesne place zabaw dla maluchów – jakim sposobem powinny być wyposażone, aby stanowić bezpieczne i ciekawe miejsce?

Dzieci w miastach mają z reguły niewiele miejsca do zabawy. Brak swojego ogródka zmniejsza możliwość przebywania na świeżym powietrzu, gdyż ogromna większość mieszkańców miast ma mieszkania, nie domy. Przez wzgląd na to, tak duże znaczenie posiadają odpowiednio wyposażone place zabaw dla dzieci. Teraz coraz częściej można je spotkać w miejskich parkach lub na osiedlach mieszkaniowych. Ich ilość stale rośnie, co jest jak najbardziej pozytywną tendencją.

Jak w takim razie powinny być wyposażone, żeby zabawa na placu dostarczała dzieciom dawkę radości i była dla nich faktycznie bezpieczna?
Przede wszystkim, obecnie place zabaw są wykładane specjalną piankową wykładziną, w atrakcyjnych kolorach. Gwarantuje to nie tylko walory wizualne, ale także zdecydowanie większe bezpieczeństwo, jako że pianka amortyzuje możliwe wstrząsy oraz upadki, które na placach zabaw zdarzają się bardzo często, szczególnie gdy dzieci nie są ostrożne.

Ponadto, przeważnie mają one do dyspozycji huśtawki czy wysokie konstrukcje, z tego powodu upadek na ziemię bądź beton cięcie betonu Wrocław mógłby być faktycznie bolesny. Wielką popularnością charakteryzuje się drewniane wyposażenie placów zabaw. Drewno jest materiałem uniwersalnym, nie nagrzewa się w lecie i nie wyziębia się podczas zimy, w związku z tym niezależnie od pory roku, zabawa na placu zabaw będzie doskonałym przeżyciem.

Drewno również jest bardzo wytrzymałe, co ma duże znaczenie, jako że plac jest inwestycją co najmniej na kilka lat. Zazwyczaj na placach zabaw można spotkać huśtawki stworzone dla dzieci w różnym wieku, karuzele bądź zjeżdżalnie. Powszechne są również konstrukcje przeznaczone do wspinania się, jakich przeznaczeniem jest ćwiczenie koordynacji maluchów lub tradycyjne piaskownice. Naturalnie, wyposażenie zależy z reguły od rozmiarów placu, jednakże współcześnie coraz częściej, place są faktycznie dość nowoczesne.

Ogrodowy plac zabaw

Autor: Rubber Mulch
Źródło: http://www.flickr.com

Podsumowując, place zabaw dla dzieci powinny być przede wszystkim kolorowe, a im więcej konstrukcji do zabawy proponują, tym lepiej. Na dodatek, wyłożenie ich powierzchni specjalną wykładziną jest współcześnie dość powszechną alternatywą, jakie ma zagwarantować dziecku bezpieczeństwo.

Intryguje Cię omawiany wpis? Jeśli tak, to bez ociągania kliknij tu – ta oryginalna publikacja (https://assystem.com.pl/) publikuje podobną tematykę.

Coraz częściej, konkretne konstrukcje na placach zabaw produkowane są z drewna.