EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Na jakie rzeczy musimy zwrócić uwagę rozpoczynając budowę domu

Planując budowę domu należy w pierwszej kolejności podjąć decyzję, z czego będzie on postawiony. Do wyboru będzie ich co najmniej parę, a każda będzie mieć swe wady i zalety. Trzeba oczywiście brać pod uwagę koszty początkowe budynku, lecz także to, jak wyglądać będzie eksploatacja domu przez dłuższy okres czasu.

Murowanie na sucho

Źródło: Wienerberger.pl

Budynek będzie użytkowany przez wiele lat, i w tym czasie należy go ogrzać i wykonywać prace remontowe. Może się w ostatecznym rozrachunku okazać, że technologia tańsza po policzeniu wieloletnich kosztów ogrzewania okaże się kosztowniejsza, niż droższa na początku, ale mniej kosztująca w użytkowaniu. Przemysł (arapneumatik.pl/k-133-pistolety-pneumatyczne-nadmuchowe-parker-legris) budowlany bez przerwy szuka nowości, pozwalających na szybkie i tanie postawienie budynku, a jedną z nowości tego typu jest system budowania Porotherm. Technologia ta łączy znany od dawna materiał ceramiczny z najnowszymi sposobami montażu, przez co sam etap budowania jest bardzo ułatwiony, umożliwiając wystawienie budynku znacznie sprawniej, niż w tradycyjnej technologii (więcej jeśli chodzi o system poroterm

Jednym z największych plusów takiego systemu jest unikalna metoda produkcji cegieł. Są one wykonane z gliny, przez co przejmują wszystkie istotne zalety tego materiału, ale dodatkowo mają wykonane specjalnie układy drążeń. Układy to sieć kanalików o małym przekroju, dzięki nim cegły mają znacznie lepsze izolacyjne właściwości, niż wersje tradycyjne. Może to pozwolić na znaczne zmniejszenie wielkości niezbędnego materiału na budowę, a co za tym idzie przekłada się na wagę budowli i koszty wykonania. Kolejną zaletą technologii Porotherm jest murowanie na sucho (wienerberger dryfix). Takie cegły (wienerberger.pl/informacje/ceramiczna-%C5%9Bciana-jednowarstwowa-porotherm) posiadają specjalnie opracowany kształt, który umożliwia stawianie ściany przy pomocy cieniutkiej warstwy specjalnej zaprawy. Do postawienia całego budynku może jej wystarczyć tylko kilkadziesiąt kilogramów, przez co odchodzi problem ze składowaniem wapna, cementu czy piasku, a także sporo zmniejsza liczbę produkowanych odpadów. Oczywiście będzie to wpływać na okres potrzebny na postawienie ścian, będzie on znacznie krótszy niż w tradycyjnym murowaniu.