EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jak działa system „jednego klucza”?

Jeszcze jakiś czas temu kontrola dostępu w hotelu opierała się praktycznie wyłącznie na systemie zamków elektronicznych, które otwierane są przy użyciu zbliżeniowych kart. Rozwój technologii umożliwił powstanie systemu „jednego klucza”, który ułatwił korzystanie z hotelowego parkingu, restauracji, sauny, itd.

Nowoczesne karty wykorzystywane w hotelarstwie mogą zapisać więcej informacji, dzięki czemu eliminują pewne ograniczenia, ale także pozwalają na prowadzenie danych na komputer. Specjalne oprogramowania udzielają dostępu do poszczególnych stref bądź meldowania gości oraz przekazywać informacje o wykonanych czynnościach.

System kontroli dostępu w hotelu funkcjonujący na zasadzie „jednego klucza” wiąże się z koniecznością posiadania domofonu IP. Takie domofony są przydatne także w małych hotelach, w których obsługa jest często wspólna dla wielu stref. W takiej sytuacji jedna karta pozwala zaoszczędzić na kosztach. Domofon (więcej domofony wideodomofony) może być wyposażony w czytnik kart, jak także kamerę. W ofercie dostępnych modułów znaleźć można kamerę działającą w całkowitej ciemności. Ponadto, domofon (kompletna oferta do pobrania www.bramy-drewniane.pl/pl/domofony-audio-i-video/) może pracować z bogatą gamą zewnętrznych urządzeń do kontroli dostępu. Konkretne funkcjonalności uzależnione są od danego modelu. Na przykład dostępny jest domofon, który może otwierać drzwi poprzez kartę lub kod, ale także telefon działający w sieci bądź inne urządzenie.
Wanna

Autor: Jokari
Źródło: Jokari
Wrocław

Autor: Alberto Cabello
Źródło: http://www.flickr.com
Nowoczesne domofony można łatwo powiązać z istniejącymi już systemami monitoringu oraz ochrony budynku. Informacje zapisywane na kartach są szyfrowane tak, że praktycznie niemożliwe jest skopiowanie karty czy otwarcie zamka.

Systemy “jednego klucza” dzięki niezawodności, trwałości oraz uniwersalności stosowane są w najbardziej renomowanych hotelach. Wysokiej jakości mechanizmy cechują się nie tylko zaawansowaniem, ale także wytrzymałością i długą żywotnością.