EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Sprzedajesz towar zagranicą? Nie zapomnij o Intrastat

Odkąd Polska stała się członkiem Unii Europejskiej, dużo zmieniło się na dobre w naszym państwie. Dzięki otwartym granicom, rodacy mogli znaleźć zatrudnienie na terytorium państw członkowskich.

Jednak najważniejsze jest to, że rodzimi przedsiębiorcy od tamtej chwili mogli sprzedawać swoje produkty u sąsiadów, w o wiele łatwiejszy sposób.

Bierzesz ten artykuł za fascynujący? Wejdź na odnośnik do źródła, które dostarczy Ci wiele niesamowicie wciągających danych na omawiany wątek.

Jeśli jesteś tego rodzaju biznesmenem, musisz widzieć, jakie obowiązki na tobie spoczywają.

Chwilę przed naszym przystąpieniem do Unii, rodzime firmy zaczęło obligować sprawozdanie Intrastat. Jest to unijny system, wdrożony w 1993 roku, dzięki niemu możliwe było monITorowanie statystyk mówiących o tym, ile i jakich dóbr jest przewożonych z jednego państwa do drugiego. Dzięki niemu nie są już konieczne deklaracje celne, które w obliczu zniknięcia granic, stały się formą przestarzałą. Obecnie z pomocą nieskomplikowanego kwestionariusza można zdać wyczerpujące dane na temat konkretnej sprzedaży.
Umięśniony mężczyzna

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz poszczególne osoby prowadzą bardzo intensywną dystrybucję, wówczas tego typu sprawozdanie Intrastat zajmuje dużo czasu. Jeśli posiadasz problem tego typu, musisz zaangażować odpowiednią firmę, która wyręczy cię z owego kłopotu. W sieci znajdziesz bez problemu oferty wielu takich placówek, które na co dzień siedzą przy sprawozdaniach Intrastat. Jeśli jednak wolisz zajmować się tym samodzielnie, powinna zainteresować cię możliwość złożenia formularza drogą wirtualną. Taka metoda jest dostępna na oficjalnej witrynie Urzędu Celnego. Dzięki czemu unikniesz kolejek w stacjonarnym punkcie celnym.

Każdy biznesmen, który sprzedaje albo kupuje produkty na terenie Unii Europejskiej, powinien każdorazowo wysyłać sprawozdanie Intrastat. Będzie to formularz, który zastąpił przestarzałe deklaracje celne. Pełno firm polskich fachowo zajmuje się jego wypełnianiem. Możesz to również zrobić drogą internetową.