EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jakie płytki będą najwłaściwsze do naszej łazienki?

Remont czy także aranżacja nowo powstałej łazienki to trudne zadanie. Jednym z głównych detalów łazienki są płytki. Aby nabyć te idealne warto poradzić się znawców, którzy tworzą naszą łazienkę. Gdy jednak sami mamy zamiar to zrobić to warto uzyskać wartościową wiedzę na temat kafelek do łazienki.

W głównej mierze kafelki muszą być dopasowane do wielkości pomieszczenia oraz do typu mebli, jakie będą się znajdować w tym wnętrzu. Później warto (instalacje alarmowe – zobacz) zwrócić uwagę na odrobinę istotnych parametrów. Jeśli chodzi o płytki na podłogę to znaczącym parametrem jest ścieralność. Jest kilka klas ścieralności a do łazienki najbardziej nadaje się druga klasa. Ponadto takie kafelki powinny być antypoślizgowe. Warto ponadto zwrócić uwagę na nasiąkliwość- im mniejsza wartość tym zwiększona jest wytrwałość na wilgotność, odporność na zaplamienia i działania związków chemicznych. Jeśli te wszystkie kryteria określona płytka spełnia trzeba teraz zastanowić się, jakiej marki będzie ona. Polecane artykuły:

Autor: axeldeviaje

Jedną ze znanych firm są płytki domino, które posiadają przerozmaitego typu płytki do zaoferowania. Po wyborze płytek na podłogę czas na ściany. Jeżeli nasza łazienka nie jest duża to warto zdecydować się na kafelki z połyskiem. Niestety ich wadą jest to, że wyraźniej widać na nich znaki korzystania oraz ryski. Gdy nie mamy pomysłu, jakiego rodzaju, koloru, ze wzorkami czy też bez mają być nasze kafelki należy przedtem zobaczyć fotografie aranżacji łazienek. Popularni producenci mają prócz stron internetowych z aranżacją również katalogi na przykład firma Cersanit płytki. Jeżeli chodzi o stronę internetową to warto odwiedzić stronkę firmy Polcolorit, gdzie odnajdziemy sporo aranżacji łazienek. Sprawdź więcej: markowe podgrzewacze wody.

Trzeba pamiętać, że kafelki do łazienki to inwestycja na dłuższy czas, dlatego oprócz estetycznego wyglądu muszą być one trwałe. Także warto wziąć pod uwagę to, że łazienka jest miejscem zawilgoconym, dlatego przy jego wykańczaniu należy zastosować zabezpieczenia przed zawilgoceniem. Są to różnego typu rozwiązania hydroizolacyjne, które zapewniają ochronę przed wodą i wilgocią.