EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Czym się charakteryzują meble wykonywane z przygotowanych stelaży, które coraz częściej się spotyka w sprzedaży.

Meble wytwarzane są na różne sposoby. Przykładowo wszelkie komody, szafy i szafki najczęściej mają kształt wykonanych z drewna lub płyt skrzynek, na których montuje się później półki, drzwiczki i pozostałe elementy.

przestronna sypialnia

Autor: Prayitno / Thank you for (6 millions +) views
Źródło: http://www.flickr.com

Za to rozmaite meble tapicerowane, takie jak fotele, łóżka czy narożniki, składają się ze stelaży, na jakie później nakłada się piankę lub obicie. Dzięki temu mebel (link do strony) tego typu można przygotować w dużej ilości wersji kolorystycznych, wystarczy tylko zmienić obicie na takie, które podoba się klientowi. Stelaże meblowe do mebli tapicerowanych często są produkowane przez niezależne firmy i można je po prostu gotowe kupić, co jest dużym ułatwieniem dla wytwórców mebli. Znacznie skraca bowiem czas wytworzenia gotowego mebla, pozwalając na szybsze dostarczenie go do kupującego.
Z zakupionych stelaży niejednokrotnie korzystają także producenci wyposażenia biurowego. Całkiem niedawno jeszcze przeciętne biurko składało się z drewnianych albo płytowych nóg, na których przymocowany był blat. W całej konstrukcji znajdowały się także wszystkie szafki i szuflady, co po pierwsze wymagało znacznie więcej pracy, a po drugie sprawiało, że taki mebel (kliknij tutaj) był ciężki i nieporęczny. Aktualnie coraz częściej wykorzystuje się rozmaite stelaże do biurek, na jakich kładzie się blat roboczy o odpowiedniej wielkości.

Zamiast wbudowanych szafek stawia się nieduże komody z kółkami, które można bardzo łatwo przestawić w inne miejsce. Rozwiązanie tego typu jest znacznie łatwiejsze w produkcji a jednocześnie znacznie bardziej mobilne i wygodne.