EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Sosnowe meble do wnętrz

Sosna to jeden z najpopularniejszych gatunków drewna, z którego fabrykuje się umeblowanie. Wielu z nas stawia na zakup do swego domku mebli wykonanych właśnie z tego drzewa.

Z jakiej przyczyny to właśnie one cieszą się taką popularnością?
szafka nocna

Autor: Calvado.pl
Źródło: Calvado.pl
Sprzęty drewniane są marzeniem niejednego właściciela domu. Niestety, ich cena jest całkiem wysoka, szczególnie w zestawieniu z ceną sprzętów zrealizowanych z płyty. Co uczynić w przypadku, gdy nie przynależysz do osób z grubym portfelem, lecz równocześnie nie wyobrażasz sobie mieszkania bez rynsztunków z prawdziwego drewna? Kup meble sosnowe. Z uwagi na to, iż sosna do całkiem popularne drzewo w Polsce, cena takich sprzętów będzie nadzwyczaj atrakcyjna. Bez wątpienia musisz przygotować się na to, że łóżko czy szafka nocna sosnowa będzie kosztować sporzej niż analogiczny sprzęt zrobiony z płyty wiórowej, niemniej jednak zakupu tego nie odczujesz aż tak mocno, jak miałoby to miejsce w przypadku zdecydowania się na regały z droższego gatunku drewna (dla przykładu dębu).
szafka na buty
Sosnowe meble meble kuchenne na zamówienie wrocław szczególnie cenione są przez osoby cierpiące na uczulenie na pył. Sosna posiada własności elektrostatyczne, dzięki temu w pomieszczeniu, w którym się one znajdują, nie ma zawirowań pyłu. Drugą cechą takich sprzętów jest higroskopijność. Idzie o to, że drewno przez cały czas „pracuje” asymilując i oddając wilgotność. Robi to tak długo, aż zajdzie balans pomiędzy wilgotnością drewna a wilgotnością wnętrza, w jakim się ono znajduje. Wytwórcy meblowi cenią też fakt, iż sosna niezmiernie łatwo poddaje się obróbce, jako że jest nadzwyczaj sprężyste.

Za łatwiejszą obróbką nie idzie tutaj mizerna wytrzymałość. Wręcz przeciwnie, drewno sosnowe cechuje się dosyć wielką trwałością na mechaniczne uszkodzenia. szafka na buty będzie nam służyć całe lata.