EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jak działa system przeciwpożarowy w serwerowni ? Jakie zabezpieczenia zastosowane są w takim miejscu?

Serwerownia to miejsce, w jakim znajduje się sporo różnorakich instalacji i urządzeń, które potencjalnie będą stanowiły zagrożenie pożarowe. Dlatego tak ważny w tym pomieszczeniu jest sprawnie funkcjonujący system przeciwpożarowy, który będzie zabezpieczał przed możliwym pożarem.
Jednakże należy wiedzieć, że nie wolno zastosować normalnego systemu, jakiego używa się w zwyczajnych pomieszczeniach.

materiały budowlane

Autor: Pavel P.
Źródło: http://www.flickr.com
Tutaj nie zda on zupełnie testu. Woda bowiem, jakiej używa się zwyczajnie w takich wypadkach, może spowodować ogromne zniszczenia urządzeń. Z tego powodu w tym miejscu do gry wejdzie tylko profesjonalny system gaszenia serwerowni.

Jeśli zainteresował Cię opublikowany na tej stronie materiał, śmiało sprawdź jeszcze towarzyszące informacje (http://magross.pl/molykote/molykote-1000/) – one też są warte uwagi.

/J]

Powinien on być neutralny dla sprzętów, jakie się w takiej serwerowni znajdują, a poza tym efektywnie alarmować o niebezpieczeństwie oraz gasić źródła pożaru. Przykładowym z rozwiązań są bardzo czułe czujniki na dym. Wczesne wykrycie dymu pozwala bowiem na skuteczniejszą reakcję i niedopuszczenie do pojawienia się płomieni.
Kolejnym sposobem będzie gaszenie gazem. Środek taki pozwala skutecznie ugasić pożar, a przy tym nie niszczy sprzętu pomieszczenia i nie wymaga zatrzymania działania serwerowni. Poza tym nie stanowi zagrożenia dla ludzi, ani też nie wydala szkodliwych odpadków. Da się także połączyć system wczesnego wykrywania dymu i system gazowy, by uzyskać świetną ochronę przeciwpożarową.

Tak właśnie robi większość ludzi, gdy zainwestuje swoje pieniądze w takie rodzaju techniki obrony przeciwpożarowej w swojej firmie.

Jeśli chcesz zdobyć uzupełniające informacje na opisywany temat, to przejrzyj serwis (http://prestigedecor.com.pl/), która takie dane zawiera. Niewątpliwie okażą się interesujące.

Ważne jest także, by utworzyć właściwy scenariusz działań na wypadek zagrożenia pożarem.