EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Które pokrycie dachu wybrać?

Tradycyjna dachówka, obicie bitumiczne bądź blachodachówka? Na dachu możemy też ułożyć papę czy widywaną onegdaj na wsiach strzechę. Wybór jest niezmiernie duży.
Jaki dach, takowe obicie.

miejsce

Autor: KOMFORT
Źródło: http://www.komfort.pl/
Ową wytyczną powinniśmy się kierować przy wyborze surowca na obicie dachowe. Istotny będzie układ dachu (płaski czy spadzisty, prosty albo skomplikowany) i struktura więźby (pewna czy cienka). Kiedy zastanawiamy się nad materiałem na pokrycie dachu w fazie planowania budynku, nasz wybór nie będzie niczym ograniczony – projekt możemy dopasować do rodzaju materiału, nie narażając się na dodatkowe koszta. Niektóre surowce nadają się lepiej na dachy spadziste niż na płaskie, a dla poniektórych trzeba opracować solidniejszą konstrukcję więźby . Jeżeli zaś realizujemy remont starego pokrycia bez wymiany lub wzmacniania więźby , będziemy ograniczeni warunkami konstrukcyjnymi, które nierzadko nie pozwalają na użycie dowolnych materiałów.
mieszkanie z antresolą

Autor: InAweofGod’sCreation
Źródło: http://www.flickr.com
Faliste płyty bitumiczne są to sprasowane organiczne włókna – przykładowo celuloza – nasączone masą bitumiczną.odwiedź serwis blachy stalowe blachy stalowePłyty pokryte są warstwą z żywicy polimerowej czy też akrylowo-winylową. Pokrycie takie jest odporne na promienie UV jak też czynniki atmosferyczne. Takie płyty układa się przeważnie na dachach o mało wymyślnej powierzchni.

Przechodząc do sedna kwestii – ta praktyczna witryna prezentuje nieco odmienny punkt widzenia na tę problematykę, niż to zostało napisane w artykule, który w tym momencie przeglądasz.

Dachówki bitumiczne ułożone na dachach przywodzą na myśl płaskie dachówki tradycyjne, są jednak od nich dużo lżejsze, a pokrycie z nich jest znacznie prostsze do ułożenia. Dachówki bitumiczne, zwane także gontami bitumicznymi, są miękkie, bez trudu można je naginać i przycinać, możemy je więc układać na bardzo zawiłych, łamanych dachach o przeróżnym nachyleniu.

Potoczne określenie płyt styropianowych laminowanych podkładową papą to styropapa. Ocieplenie dachu za pomocą styropapy możesz wykończyć aplikując ponadplanową warstwę podkładową acz nie jest to niezbędne.