EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Kominek to dla nas doskonały symbol ciepła domowego

Przy nim zasiadają zakochani, bo daje niepowtarzalny romantyczny klimat. Ociepla i rozpala najbardziej zmarznięte serca i dłonie. Warto wszak pamiętać o tym, że kominek to nie jedynie romantyczne miejsce randek.

Jest on także doskonałym i powszechnym źródłem ciepła dla całego domu.
Stawiając dom, jeśli tylko mamy możliwości by to uczynić, nie wyobrażamy sobie domu bez kominka. oczywiście, gdy decydujemy się na postawienie kominka trzeba przeanalizować wszystkie za i przeciw.
charakter

Autor: ALESSI
Zadowolenie to może jednak w każdej chwili przestać istnieć gdy szkło w kominku nie wytrzyma wysokiej temperatury.

Jeśli będziesz zdania, że opublikowane w tym tekście informacje są ciekawe, sprawdź dodatkowo szczegóły w linku kinkiet ruchome ramię. Znajdziesz tam tak samo wartościowe dane.

Kominkowe szyby do kominka teoretycznie powinny przetrzymać bardzo podwyższoną temperaturę. Powinny ponadto znieść dość mocny nacisk. Zawsze jednak w trakcie porządkowania szkło (hiperłącze do strony) może nie wytrzymać uderzenia. Kominek ze stłuczoną szybą nie nadaje się do używania. Szkło należy wstawić od nowa. Głównym składnikiem szyby jest dwutlenek krzemu SiO2. Jeśli jest więcej takiego związku, tym szkło jest bardziej odporne na ciepło, czynniki chemiczne oraz stłuczenia nieumyślne.

Szyby do kominka to bardzo skomplikowane części kominka. Coraz częściej rezygnuje się z wykorzystania niewypukłego szkła do kominka na rzecz szkieł o bardziej dekoracyjnych kształtach. Do tego celu stosujemy szkło gięte. Wybór ten może zostać podyktowany zarówno formą kominka, jak i osobistymi preferencjami klientów. Szyby kominkowe gięte wykonywane są z przejrzystej ceramiki szklanej.

Cechuje się ona niezwykłą odpornością na temperatury sięgające nawet 800°C, co sprawia, że znakomicie sprawdza się w produkcji szkieł żaroodpornych, pokryw różnego rodzaju grzejników przemysłowych itp.