EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jak efektywnie sprzątać mieszkanie? Jakiego typu czynności są najważniejsze?

Nie powinniśmy traktować sprzątania jako zła koniecznego, bo wysprzątany dom to także lepsze nasze samopoczucie. Porządek to również dużo dodatkowych plusów, szybsze odnajdywanie potrzebnych nam rzeczy, spokój i relaks. Do tego, wycieranie kurzu albo mycie podłogi, to może być zaskakująco skuteczna forma relaksowania się, lub też gimnastyki. Jeśli natomiast nie posiadamy na to czasu albo też po prostu nie lubimy sprzątać, to możemy skorzystać z usług firm, które się tym zajmują przykładowo sprzątanie Sieradz. Jak podejść do różnych zadań podczas sprzątania?

Na wstępie wycieranie kurzu. Jest to bardzo ważna czynność, bo zalegający kurz może wpływać na nasze zdrowie, a mianowicie na nieżyt górnych dróg oddechowych. Dobrze jest w czasie tego typu pracy wietrzyć pomieszczenie, natomiast kurz z różnych sprzętów zbierać wilgotną szmatką, jaka jest skropiona dodatkowo octem. Bardzo pomocna będzie miotełka do kurzu, tym bardziej w trudno dostępnych miejscach. Umycie okien jest także istotne, chociaż nie wykonujemy tego tak często, jak chociażby ścieranie kurzu. Wyczyszczone szyby nie tylko ładnie się prezentują, ale także wpuszczają do naszego wnętrza większą ilość promieni słonecznych. Wejdź
dywan

Autor: Anne Worner
Źródło: http://www.flickr.com

Czyśćmy okna na zewnątrz i od środka, nie zapominając rzecz jasna o ramach oraz parapetach. Szare zasłony i firanki z pewnością nie dodadzą uroku oknom i naszemu lokum. Należy odpowiednio długo je wymoczyć przed głównym praniem z dodatkiem delikatnego środka do wybielania. Dobrze zaopatrzyć się w środek wybielający do firan. Gdyż z jednej strony rozjaśnia on białe firanki, jak również nie pozwala by szarzały. Taki wybielacz usuwa uporczywe plamy z wina, kawy czy oleju, już w 30 stopniach. Jeśli posiadamy w domu chodniki dywanowe, to je także koniecznie musimy wyczyścić co jakiś czas. Sprawdź ofertę firmy sprzątającej Power System 24.

Nie za wiele ludzi przepada za tą czynnością, gdyż rzeczywiście, czyszczenie dywanów jest dość trudne i wymagające dużo czasu. Całe szczęście możemy to zlecić komuś innemu, przykładowo pranie dywanów Zduńska Wola. Dzięki temu nie musimy martwić się o ten przykry obowiązek, a przy tym można być pewnym, że taki dywan (pralnia) będzie prezentował się jak nowy.