EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Szyby hartowane – pewność trwałości

Wielu osobom szkło kojarzy się z delikatnym i kruchym tworzywem. Jednak rzeczywistość wygląda tam, że nie musimy w ogóle tak myśleć o szkle. Jeżeli będzie ono zahartowane, to na pewno będzie ono niesamowicie mocne.

Dajmy na to szyba bezpieczna hartowana będzie bardzo dobrze nadawała, jako blat do stołu lub, jako balustrada przy schodach. Oczywiście wykorzystanie tego typu szyb jest o wiele większe.

szklane sklepienie

Autor: Jocelyn Kinghorn
Źródło: http://www.flickr.com

Suma summarum zależy ono tylko od naszych pomysłów na to, do czego można byłoby taką szybę wykorzystać. Co ważne szyby bezpieczne hartowane zostały tak skonstruowane, że odłamki szkła nie kaleczą po stłuczeniu. Ogółem jeżeli chodzi o szkło hartowane, to pewnie nie raz zdarzyło nam się, że coś spadło na stolik i nic się nie stanie. Zdarza się, że pojawia się na takiej szybie jakaś rysa. Ale gdybyśmy, przykładowo posiadali drewniany stolik i upuścilibyśmy coś na niego, bo źle zmierzyliśmy odległość i zamiast dana rzecz uderzyłaby o stolik, to też na takim drewnianym stoliku pojawią się rysy. Szkło bezpieczne hartowane jest o niebo lepsze niż jakieś pseudo sklejki, z których często chcemy kupić jakieś produkty do domu, bo mniej kosztują. Owszem możliwe, że szkło więcej kosztuje, ale na sto procent dobrze pomyśleć też o tym, że lepiej wygląda i jest mocniejsze.

Mocowanie szkła

Jeżeli chodzi o prace czy to, co wiąże się z wykończeniówką w domu w stanie surowym, albo robieniem remontu gdziekolwiek, ludzie, którzy się za to biorą powinni wiedzieć, co i jak. Bo może wyjść na to, że będzie potrzeba mocowania różnego typu materiałów. Przykładowo mocowanie (kliknij w link) szkła wiąże się z innymi narzędziami i innymi elementami zabezpieczającymi. Będzie potrzebna inna zaślepka do słupka, aniżeli w przypadku mocowania drewna. Oczywiście osoby znające się na rzeczy nie będą miały żadnego problemu z kupnem właściwych narzędzi, jak również z kupnem właściwych zaślepek i innych dodatków.

Dlatego jeśli chcemy, żeby szkło było zamocowane we właściwy sposób, to musimy mieć do tego odpowiednich ludzi. Wszystkie łączniki do szkła możemy kupić w detalu i hurtowo a jeśli zechcemy je kupować z odpowiednim wyprzedzeniem, to możemy je kupić przez Internet, bo na sto procent będzie to tańsze rozwiązanie niż robienie tego rodzaju zakupów w zwykłym sklepie. Wiadomo, że, jeżeli zaczniemy kupować coś w hurcie, bo pojedynczych, czy to łączników, czy też zaślepek przez Internet nie opłaca się kupować, bo za przesyłkę zapłacimy więcej niż zapłacimy za same elementy.