EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Stosowanie sprężyn przemysłowych, czyli wieloetapowość produkowania i liczne testowanie gwarantem wielu lat eksploatacji

Do wytwarzania sprężyn, aby mogły służyć przez lata, służą dokładne i fachowe zasady produkowania. Trudno znaleźć taką gałąź gospodarki, a właściwie branży, gdzie użytkowane sprzęty nie mogłyby być skonstruowane bez odpowiednich i przystosowanych sprężyn przemysłowych.

Sprężyny

Źródło: http://www.sxc.hu/
Wytwórcy sprężyn przemysłowych starają się iść z duchem czasu, stosując do tego nowe technologie.

Jeśli takiego rodzaju problematyka jest dla Ciebie istotna, to śmiało zerknij na serwis (http://multitech-wroclaw.pl/giecie-blach/), który bez wątpienia również przykuje Twój wzrok!

Wytworzenie niepozornej „sprężynki” to sprawa bardziej skomplikowana niż może się wydawać. Po pierwsze, metal pod przyszłą sprężynę jest starannie gładzony odpowiednio czułą szlifierką.

Zauważmy, że w przypadku sprężyn widzimy gładkie, nienaganne i błyszczące powierzchnie – to decydowanie efekt pierwszego etapu tworzenia i pracy nad tą materią.
Następnie sprężyny muszą przejść etap tak zwanego hartowania się tworzywa. Przetrzymywane w specjalnych piecach posiadających sterowniki elektroniczne. Pozwalają one zweryfikować poziom dawanej i przyjętej energii a także ustalić czas obróbki termicznej.

Sprężyny posiadają swoje trwałe właściwości, które pozwalają na wieloletnie i bezpieczne ich używanie. To niewątpliwie zasługa kulkowania, a więc ostrzeliwania małymi kulkami przy etapie produkcji. Taki rodzaj hartowania daje im większą wytrzymałość. Antykorozyjność sprężyny zawdzięczają cynkowaniu i czernieniu, czyli kolejnym procesom uodparniania.

Opisy fachowe, jakie wyróżniają sprężyny rozciągane, bogate są w liczbową specyfikację dotyczącą wytrzymałości, tolerancji oraz parametru długości rozciągnięcia sprężyny do potrzebnej do tego siły (L&F) – sprawdź na W przypadku rozciągniętych wskaźnik tolerancji, wyrażany w procentach, dotyczy użytej siły maksymalnej (która działa na sprężyny), długości maksymalnej (na którą rozciągają się) oraz gabarytu sztywności.

Sprężyny

Źródło: http://www.vanel.com
Ważne są różnice w oczkach charakterystyczne w specyfikacjach angielskich i niemieckich. Pierwsze wersje mają „normalne” okrągłe oczka przedzielone zwojami, niemieckie różnią się niewielkim wycięciem.
Przy wybieraniu liczy się przede wszystkim połączenie nowoczesnych technologii tworzenia ale także korzystanie z wielokrotnie sprawdzanych sprężyn.

Jeżeli objaśniana kwestia jest dla Ciebie pomocna, sprawdź oprócz tego więcej szczegółów podajnik ślimakowy tutaj – te wiadomości również nie mogą pozostać niezauważone!

Tylko takie części posłużą użytkownikom na długie lata, z gwarancją bezawaryjności.