EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Stosowanie sprężyn przemysłowych, czyli wieloetapowość produkowania i liczne testowanie gwarantem wielu lat eksploatacji

Do wytwarzania sprężyn, aby mogły służyć przez lata, służą dokładne i fachowe zasady produkowania. Trudno znaleźć taką gałąź gospodarki, a właściwie branży, gdzie użytkowane sprzęty nie mogłyby być skonstruowane bez odpowiednich i przystosowanych sprężyn przemysłowych.

Sprężyny

Źródło: http://www.sxc.hu/
Wytwórcy sprężyn przemysłowych starają się iść z duchem czasu, stosując do tego nowe technologie. Wytworzenie niepozornej „sprężynki” to sprawa bardziej skomplikowana niż może się wydawać. Po pierwsze, metal (tylko tutaj – http://www.metal-jawor.pl) pod przyszłą sprężynę jest starannie gładzony odpowiednio czułą szlifierką.

Zauważmy, że w przypadku sprężyn widzimy gładkie, nienaganne i błyszczące powierzchnie – to decydowanie efekt pierwszego etapu tworzenia i pracy nad tą materią.
Następnie sprężyny muszą przejść etap tak zwanego hartowania się tworzywa. Przetrzymywane w specjalnych piecach posiadających sterowniki elektroniczne. Pozwalają one zweryfikować poziom dawanej i przyjętej energii a także ustalić czas obróbki termicznej.

Sprężyny posiadają swoje trwałe właściwości, które pozwalają na wieloletnie i bezpieczne ich używanie. To niewątpliwie zasługa kulkowania, a więc ostrzeliwania małymi kulkami przy etapie produkcji. Taki rodzaj hartowania daje im większą wytrzymałość.

Interesują Cię przeróżnego rodzaju fachowe wątki? Więc kliknij tutaj daf xf 105 i przeczytaj nasze kolejne teksty na ten temat. Mamy nadzieję na Twoją recenzję.

Antykorozyjność sprężyny zawdzięczają cynkowaniu i czernieniu, czyli kolejnym procesom uodparniania.

Opisy fachowe, jakie wyróżniają sprężyny rozciągane, bogate są w liczbową specyfikację dotyczącą wytrzymałości, tolerancji oraz parametru długości rozciągnięcia sprężyny do potrzebnej do tego siły (L&F) – sprawdź na W przypadku rozciągniętych wskaźnik tolerancji, wyrażany w procentach, dotyczy użytej siły maksymalnej (która działa na sprężyny), długości maksymalnej (na którą rozciągają się) oraz gabarytu sztywności.

Sprężyny

Źródło: http://www.vanel.com
Ważne są różnice w oczkach charakterystyczne w specyfikacjach angielskich i niemieckich. Pierwsze wersje mają „normalne” okrągłe oczka przedzielone zwojami, niemieckie różnią się niewielkim wycięciem.
Przy wybieraniu liczy się przede wszystkim połączenie nowoczesnych technologii tworzenia ale także korzystanie z wielokrotnie sprawdzanych sprężyn. Tylko takie części posłużą użytkownikom na długie lata, z gwarancją bezawaryjności.