EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Nabycie mieszkania we Wrocławiu – czy to się opłaca

W życiorysie większości z osób nadchodzi taki czas, kiedy należy dokładnie przyjrzeć się naszej sytuacji mieszkaniowej. Jeśli na początku naszego dorosłego życia wynajmowaliśmy nieruchomości od innych osób, może nadszedł w końcu czas aby zamieszkać na swoim? Wrocław jest dynamicznie rozbudowującym się miastem, otwierane są coraz to nowe dzielnice, w wielu jego częściach. Jest także alternatywa nabycia mieszkania w starym budownictwo. Która z opcji jest korzystniejsza?

mieszkanie do urządzenia

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli poszukujemy mieszkania we Wrocławiu sprzedaż, często wybieramy alternatywę nabycia na nowo powstałym osiedlu, prosto od deweloper. Taka inwestycja z pewnością posiada spore plusy, zostajemy pierwszymi lokatorami, dekorujemy lokal wedle naszego uznania, nie musimy się martwić o ewentualne utajone usterki. Zamieszkujemy ciekawie zaaranżowane budynki, sąsiadują z nami ludzie nam podobni, nierzadko w zbliżonym wieku, mamy okazję na zawarcie częstych, nowych znajomości. Niestety, są także wady tego rodzaju budowli. Pierwszą na pewno jest lokalizacja – centrum Wrocławia jest wypełnione, dlatego też powstają nowe dzielnice na jego peryferiach, znajdujące się nawet parę godzin drogi od pozostałego krańca metropolii. Czynsze, oraz całościowe ceny są bardzo wysokie, możemy to sprawdzić wpisując słowa kluczowe, np „mieszkanie Przyjaźni Wrocław” – zobaczymy jaka jest różnica za 1 m kwadratowy między starą kamienicą a nowym osiedlem.
deweloper wrocław
Jednak mieszkania Wrocław na sprzedaż można również znaleźć z rynku wtórnego. Historyczna kamienica, usytuowana w centrum miasta, wielkie, wysokie pokoje, niskie ceny za metraż oraz niewielkie czynsze. Jednak nie wszystko jest tam takie pozytywne.

Czy po przeczytaniu prezentowanego artykułu masz chęć dowiedzieć się czegoś więcej na opisywane zagadnienie? Jeśli tak, to prześledź tekst (https://bubucraft.pl/), ponieważ znajdziesz tam świeże informacje.

Nawet jeśli dokładnie odremontujemy sobie własne lokum, możemy liczyć na to, że klatka schodowa jeszcze przez długi czas będzie dość zaniedbana. Poza tym, w zabytkowych budownictwach znajduje się sporo mieszkań socjalnych, z tego powodu można natrafić na nieciekawych sąsiadów, niekiedy reprezentantów półświatka. Dużym negatywem są również koszty eksploatacyjne – jeżeli nie ocieplimy odpowiednio mieszkania, możemy liczyć na znaczne koszty opału w czasie zimy. Niestety, nieczęsto w kamienicach znajduje się ogrzewanie miejskie, dlatego trzeba na własną rękę zamontować instalację gazową, która do najtańszych nie należy.

Wybór odpowiedniego mieszkania we Wrocławiu na sprzedaż nie jest prosty. Trzeba zastanowić się, jakie kwestie są dla nas najbardziej istotne, czy wytypujemy opcję starego miasta i kamienicy czy może bardziej nowy Wrocław Przyjaźni mieszkania nie są sobie równe.

Chcemy Cię namówić do równie fajnych wpisów, które opracowaliśmy dla Ciebie z pasją. Zatem kliknij hiperłącze i przeglądaj to, na co masz chęć.

/J]