EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Dom i odpowiednie umeblowanie

Wszyscy mają jakiś dom, miejsce, do którego wraca, czy to po pracy czy szkole. Jednak nie zawsze lubi to miejsce. Nie chodzi o to, że kłócimy się z rodzeństwem, czy po prostu nikt na nas w domu nie czeka, chodzi raczej o to w jaki sposób jest urządzony nasz dom. Każdy dom i wnętrze jest zupełnie inne.

wystrój wnętrz

Autor: Jeremy Levine
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście osoby w nim mieszkające nadają mieszkaniu charakter, ale niezmiernie istotne jest żeby już na etapie aranżacji wnętrza, czyli doboru koloru ścian i szukania mebli pamiętano, by znajdować rzeczywiście fajne rzeczy. Jeżeli nie mamy czasu, powinniśmy przespać dwa tygodnie dłużej na materacu, a nie kupować jakiekolwiek łóżko (zobacz szczegóły). Najistotniejsze, to znaleźć czas na szukanie odpowiednich rzeczy. W innym wypadku wejdziemy do naszego mieszkania i będziemy czuli, że to wnętrze zupełnie rozminęło się z naszymi marzeniami. Oczywiście możemy zacząć stopniowo zmieniać wnętrze naszego mieszkania. Nie musimy od razu robić przewrotu majowego, wystarczy spojrzeć obiektywnie na mieszkanie i zastanowić się, co powinno zostać, a co dobrze byłoby wystawić i sprzedać lub oddać. Jeżeli mamy zamiar coś zmieniać musimy mieć miejsce na nowe pomysły.
Miejsce, które działa na nas w różny sposób
Lubimy oglądać gazety, albo strony w Internecie, na których widać pięknie zaaranżowane mieszkania. Myślimy sobie mieć taki dom (domy eko) i wnętrze to prawdziwe powód do radości. A rzeczywistość jest taka, że obecnie każdy może mieć mieszkanie jak z żurnala. Trzeba tylko troszkę mieć oszczędności i wziąć się do pracy. Nie trzeba nie wiadomo jak dużej gotówki.

piękna kuchnia

Autor: homestilo
Źródło: http://www.flickr.com
Niezbędne okażą się chęci i idea. Trzeba, pomyśleć, co powinniśmy zostawić, co dać na śmieci, zastanowić się co z kolorem ścian ścian, czy może zostać ten, który jest. Dobrze popytać znajomych, którzy znają się na aranżacji mieszkań. To pozwoli nam otrzymać informacje zwrotną, która na pewno pomoże nam w zmianie na lepsze. Oczywiście wymaga to od nas naprawdę sporego wysiłku, trzeba znaleźć czas (przeczytaj na stronie). Jednak jest to warte tego wszystkiego. Na pewno z większą radością zaczniemy wracać do swojego mieszkania i co również istotne przyjaciele nie będą wpadali do nas dosłownie na chwilkę, tylko zechcą wypić herbatę czy kawę i trochę posiedzieć.