EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jeżeli lubimy robić samodzielnie ładne przedmioty do swojego mieszkania, to należy pomyśleć o metodzie naklejania

Każdy, kto ma zmysł dekoracyjny, ma ochotę w jakiś sposób wpłynąć na wystrój swojego domu, aby wyglądał on niepowtarzalnie.
Jeżeli dopiero rozpoczynamy przygodę z dekoracją typu „zrób to samodzielnie”, to trzeba zacząć od metody decoupage.

decoupage

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Z francuskiego decouper oznacza wycinać i to już może w sumie podpowiedzieć, jak działa taka metoda. Na różne powierzchnie naklejamy wycięte z papieru motywy i potem nakładamy kilka razy Lakier, żeby przy dotykaniu nie dało się już poczuć, że wzór był naklejony. Powinien wyglądać jak malowany. Taki jest zamiar i jest on z reguły osiągany, ponieważ decoupage nie wydaje się być skomplikowaną metodą. W zasadzie możemy w ten sposób udekorować prawie wszystko — szkatułkę na biżuterię, misę na owoce, obramowanie lustra czy nawet wieszak na płaszcze. Wydawać by się mogło, że Sklep decoupage to zwykle dekoracje kwiatowe, jednak nie jest to prawda. Można wybierać pośród tak dużej liczby wzorów, że na pewno wyszukamy coś odpowiadającego naszym gustom. Jeśli będzie to nasza pierwsza próba, to powinniśmy w sklepie (stacjonarnym lub internetowym) zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne akcesoria. Z pewnością będą to pędzelki, kleje oraz lakiery. Tego typu tworzenie niepowtarzalnych przedmiotów może być fantastycznym pomysłem na spędzanie wieczoru z najbliższymi.

Można z powodzeniem zaprosić do tego dzieci i zrobić z tego miłą zabawę. Dla przykładu tworzona razem szkatułka może być przecież cudownym prezentem dla mamy z okazji 26 maja albo urodzin. Należy jedynie uruchomić wyobraźnię.