EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Sprawdzone idee na projekt jadalni

Może to moda na slow life, może tęsknota za tym co minęło, kiedy to mieszkańcy domu obowiązkowo spotykali się przy stole na śniadania, obiady i kolacje? Grunt, że stół w naszych domach stał się bardzo ważny. Często, stanowi główną i jedyną ozdobę jadalni. A nie lada to wyzwanie, gdyż to właśnie w jadalni przebywamy sporo czasu. To tam odpoczywamy i tam prowadzimy ważne rozmowy dotyczące życia rodzinnego. Meble do jadalni to zakup na dłuższy czas, z tego powodu warto wybrać klasyczne kształty, które sprawdzą się niemal w każdej aranżacji mieszkania i będą cieszyły nasze oczy długie lata. Idealnie, gdy pasują do drzwi i okien w mieszkaniu. Wenge plus sosna? Niestety koszmarne połączenie, ale w takich sytuacjach możemy pozostać przy klasycznej bieli. To szyk i ponadczasowość. A ta nigdy się nie znudzi.

jadalnia

Autor: KLOSE
Źródło: KLOSE
Jakich stołów powinniśmy szukać? Długich. Minimum na sześć, osiem osób. Szklanych i metalowych, antycznych lub z surowych desek – w zależności od wymagań oraz upodobań. Czasami nie mają krzeseł do kompletu, dzięki czemu jesteśmy w stanie stworzyć własną kompozycję. Nie obawiajmy się połączeń: metal, plastik, drewno. Ciekawie prezentują się również krzesła odrestaurowane, z giełd staroci lub lat 60. połączone z białym, nowoczesnym stołem.

Przysłowiową kropką nad „i” niech będą krzesła z siedziskami tapicerowanymi lub twardymi. To prawda bardziej wytworne i wygodniejsze są krzesła pokryte tkaniną, mimo to decydując się na takie krzesła, wskazane jest zwrócić uwagę na jakość materiału pokrywającego siedziska

jadalnia

Autor: Modern Gypsum
Źródło: Modern Gypsum

ponieważ na tkaninie łatwo o zabrudzenia. Nie jest to więc idealne rozwiązanie do mieszkań, w których mieszkają dzieci i zwierzęta.

Mało odporny na plamienie, delikatny materiał szybko się zniszczy i konieczna będzie wizyta u tapicera.

Pamiętajmy również o komforcie: jedna osoba siedząca przy stole potrzebuje co najmniej 60 cm wzdłuż batu.
Istotną kwestią jest także oświetlenie. W jadalni toczy się życie rodzinne, dlatego pomieszczenie to wymaga specjalnej troski. Dobrze sprawdzą się kinkiety (polecamy lampki nocne do salonu) – po jednym z każdej strony komodylub okna. Tak zaaranżowana jadalnia przyniesie nam wielkie zadowolenie i miło spędzone chwile w gronie rodzinnym.