EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jakiego rodzaju obrazy będą pasować do salonów zaprojektowanych w stylu nowoczesnym?

Kiedy aranżujemy wygląd swego salonu, musimy pamiętać o różnych dodatkach. Są one akcentem uzupełniającym charakter i stylistykę takiego pokoju. Trzeba pamiętać również o tym, że odpowiednio wybrane dodatki mogłyby całkowicie odmienić każde pomieszczenie.

Od długiego okresu czasu najpopularniejszą dekoracją są obrazy. Należy jednak je odpowiednio dopasować do stylistyki salonu. Należy wybrać ich wielkość, format (istnieją kwadratowe, prostokątne oraz w kształcie owalu). Ważna jest również rama, gdyż może być stalowa lub drewniana. Trzeba się również namyśleć nad tym, w którym miejscu najlepiej byłoby zawiesić obraz, a których pomieszczeń lepiej będzie unikać. Obraz zawieszony nad kanapą tworzy harmonijną aranżację w strefie dziennej, jaka jest wykorzystywana do relaksu. Jeśli zawiesimy obrazy w pobliżu komody, będą znakomicie zespalać się z innymi dodatkami (np. z figurkami albo ramkami wymiennik ciepła wentylacji ze zdjęciami). Jeżeli powiesimy obraz nad stołem, będzie zwracać na siebie uwagę w czasie spożywania posiłków.
obrazy

Autor: Mike Lewis
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy będziesz już widział, gdzie zawiesisz swój obraz, pomyśl nad jego wielkością. wymiary takiego ściennego dodatku są uwarunkowane najczęściej od dostępnego miejsca. Osoby, które posiadają wiele wolnej przestrzeni nad sofą, ale nie podobają się im wielkoformatowe płótna, mogłyby powiesić parę małych obrazków o analogicznej tematyce. Dzięki takiemu rozwiązaniu można stworzyć niezwykłą kompozycję. Następny temat, który możesz rozważyć, to rama obrazu. Jeśli wolisz naturalne drewno, to z pewnością znajdziesz i takie obrazy. Musisz jednak mieć świadomość, żeby dostosować obraz do kompozycji swojego salonu.

Przykładowo w salonach utrzymanych w stylistyce klasycznej, najkorzystniej sprawdzą się dekoracje przedstawiające kompozycje kwiatowe i górskie widoki. W pomieszczeniach nowoczesnych i minimalistycznych, znacznie korzystniej będą wyglądać obrazy z architekturą dużych miast.