EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Czym kierować się przy wyborze mebli do łazienki? Jakie rady dobrze jest wcielić w życie?

Z urządzaniem łazienki głównie kojarzy się wybór różnych urządzeń sanitarnych czy kafelek. Jednak całkiem istotny jest też wybór mebli. O jakich rzeczach należy wiedzieć?

meble do łazienki

Autor: Richard Pearson
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, jeżeli bierzemy się za umeblowanie łazienki to na pewno nie możemy zapominać o specyficznych warunkach, jakie tam panują. A mianowicie sporej wilgotności. Z tego względu meble do łazienki powinny być we właściwy sposób zabezpieczone. Muszą być odporne na zachlapania, by dłużej nam posłużyły. W marketach ze sprzętem do domu z pewnością natrafimy na dział z meblami specjalnie do łazienek. Możemy je nabyć przykładowo z pasującą już umywalką. Wtedy można zaoszczędzić sporo czasu oraz gotówki. Takie zestawy bowiem są zazwyczaj tańsze, aniżeli jakbyśmy chcieli kupić takie rzeczy osobno.
meble do łazienki

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli natomiast chcemy zrobić coś po swojemu i przerabiamy stare sprzęty na meble do łazienki, to pamiętajmy o ich właściwym zabezpieczeniu. Warto nanieść odpowiedni lakier, jakie uchroni drewniane meble przed wilgocią. Blaty nie będą pęcznieć i się rozwarstwiać. Dla zaciekawionych: meble łazienkowe.

Meble do łazienki muszą być funkcjonalne. Muszą być w stanie zmieścić sporo rzeczy, które nie chcielibyśmy, aby znajdowały się na widoku. Mało estetycznie wygląda spora ilość różnego rodzaju pudełeczek i buteleczek z kosmetykami porozstawiana po całym pomieszczeniu. Wywołuje to tylko bałagan. Jednak, z drugiej strony wielkość mebli nie powinna przytłaczać pomieszczenia. Nie mogą być one zbyt duże, ani za małe. Odpowiednie proporcje są podstawą, aby pomieszczenie dobrze wyglądało. Więcej w tym wypadku wcale nie znaczy lepiej.

Podobał Ci się ten tekst? Zatem gorąco zapraszamy (http://www.tuv.com/poland/pl/system-zarz%C4%85dzania-bezpiecze%C5%84stwem-i-higien%C4%85-pracy-zgodny-z-norm%C4%85-bs-ohsas-18001.html) do kolejnych naszych wątków, które będą o zbliżonej tematyce.

Warto o takich rzeczach pamiętać. Przeczytaj więcej: .