EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Domy energooszczędne – nowoczesne rozwiązania na miarę teraźniejszości!

Aktualnie coraz bardziej dobitnie podkreśla się wartość ochrony środowiska. Rzeczona tematyka często przewija się w polskich mediach jak również debacie publicznej.

wilgotność

Autor: mangtronix
Źródło: http://www.flickr.com
Na ekologię coraz baczniejszą uwagę zwraca także budownictwo.
Projekty domów energooszczędnych z wolna zaczynają „grać pierwsze skrzypce”. Pojawia się jednakże pytanie: jakie wymogi powinny spełniać „cztery kąty”, ażeby mogły zostać uznane za przyjazne naturze? Nieduże znaczy lepsze. Innymi słowy, im mniejszy metraż, tym tym więcej zyskujemy ciepła. Nie tylko rozmiar, lecz też kształt ma ogromne znaczenie. Prosta prostokątna bryła z poddaszem to zdecydowanie bardziej oszczędne rozwiązanie niż na przykład budynek parterowy. Dlaczego tak się dzieje? Pamiętajmy, iż najwięcej energii „ucieka” przez dach. Istotny jest także rozkład poszczególnych pomieszczeń. Garderoba, schowek muszą znajdować się na stronie północnej. Można w nich bowiem utrzymywać temperaturę niższą niż w części mieszkalnej. Jeżeli zależy nam na energooszczędności, musimy zadbać o właściwe materiały budowlane takie jak chociażby: izolacja termiczna. Warto nadmienić, iż coraz większą popularnością cieszą się projekty małych domów parterowych.

Ich niezaprzeczalnym „walorem” jest przystępna cena. Na rynku znajdziemy cały szereg różnorakich atrakcyjnych propozycji.

Czy potrzebne jest Ci istotne omówienie tego tematu z wieloma wątkami? Mamy dla Ciebie miłą wiadomość – znajdziesz je w poniższym linku.

/J]