EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

W ostatnich latach możemy zaobserwować spore zmiany w aranżacji wnętrz – do łask wraca drewno, ale drewno specyficzne

Kiedyś drewno było jednym z najchętniej używanych elementów do dekoracji wnętrz. Potem tendencja się odwróciła i popularne stało się szkło i metal. Teraz drewno znowu świeci triumfy, ale jest to już inny styl oraz inny pomysł na ten surowiec.
Jeśli kochamy ciepło, które daje drewno w pokojach i przy okaji kochamy minimalistyczny styl, to jest to najlepszy okres dla nas.

noc

Autor: NOWY STYL GROUP
Źródło: NOWY STYL GROUP
grzejniki łazienkowe

Autor: Purmo
Źródło: Purmo
reklama

Autor: Biuro Kwiatowe Holandia
Dziś na rynku aranżacji wnętrz panuje moda na nieobrobione drewno, które idealnie łączy się z industrialnym wystrojem wnętrz. Drewno (zobacz regały drewniane) zwykle nie jest już delikatne i długo przygotowywane do obróbki. Najnormalniej w świecie wyłącznie się je poleruje oraz lakieruje. To sprawia, że widzimy wszelkie sęki. Czujemy się prawie jak w lesie. Ten rodzaj drewna lubi prostotę oraz minimalizm. Fantastycznie wygląda zatem dla przykładu w pomieszczeniach, gdzie jest mało przedmiotów. W sypialni rewelacyjnie sprawdzi się jako zagłówek. Dla tych, którzy kochają japońskie aranżacje, świetnym planem będzie płyta położona na panelach pod materacem. Zastąpi ona tradycyjne łóżko z nogami. Jeśli ciekawi nas płyta stolarska sosna wydaje się być rewelacyjnym wyborem. Ma przyjemny Kolor i idealnie pasuje do metalu lub szkła. Możemy też zrobić z niej piękne półki w pokoju albo blat w kuchni.

Warto pamiętać, że płyta jest stworzona do użytkowania w warunkach suchych i jeśli będziemy troszczyć się o nią, to przez długi czas będzie wyglądała jak nowa. Należy ją tylko co jakiś czas pomalować właściwym lakierem.