EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Z jakich powodów lepiej kupić meble tapicerowane dermą niż te wyprodukowane z drewna albo obite materiałem

Zamawianie mebli jest zajęciem naprawdę przyjemnym – wertowanie folderów i chodzenie po salonach meblowych co prawda jest niekiedy trochę czasochłonne, ale dobieranie sprzętów do urządzanego salonu bądź prawie całego mieszkania staje się źródłem dużej satysfakcji. Z racji tego że współcześnie w sprzedaży można dostać dosłownie wszystko, to aranżerzy hobbyści mają spory kłopot z umeblowaniem mieszkalnych pomieszczeń – im więcej towarów w sklepach, tym klienci bywają bardziej zdezorientowani.

Tak naprawdę moda jest zmienna, a taką uwagę można z powodzeniem zastosować także do sposobu aranżacji wnętrz – co podobało się gospodyniom w epoce PRL-u, tym na pewno pogardziłyby dzisiaj panie po trzydziestce. Wydaje się, że taka radykalna zmiana poczucia elegancji była potrzebna, a dodatkowo pamiętajmy, że w XXI stuleciu stawia się też i na komfort użytkowania (sprawdź więcej). A jeżeli producent mebli tapicerowanych albo tych drewnianych nie będzie respektował wymienionych wymagań kupujących, czeka go nieuchronne bankructwo.

meble

Autor: Tregde Ferie
Źródło: http://www.flickr.com

W zasadzie kariera mebli tapicerowanych zaczęła się w ciągu ostatnich lat. W latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku stawiano głównie na obicia z tkaniny i pomimo tego że teraz tego rodzaju sprzęty są ciągle do kupienia, to wiele panów domu przekonało się, że rozsądniej zamówić stylową kanapę obitą skajem, aniżeli zwykła wersalkę. Panie czasami wtórują swoim partnerom, ponieważ skóropodobna tapicerka wygląda o dużo bardziej imponująco niż kolorowa tkanina. Dodatkowo każdy producent mebli (Polecam złącza meblowe Kabus) tapicerowanych regularnie wypuszcza na rynek kompletnie nowe modele foteli czy kanap, więc wybór jest duży.

Pomimo tego że elegancja jest naprawdę ważna, to jednak nie możemy zapominać o innych aspektach. A mianowicie, meble tapicerowane eko-skórą naprawdę łatwo się odkurza – wystarczy tylko wilgotna szmatka, zatem nie trzeba kupować specjalistycznych preparatów (zapoznaj się z ofertą firmy Wioleks). Tapicerowane narożniki idealnie sprawdzą się w tych domach, w których opiekunowie wychowują małe dzieci – berbeć uczący się raczkować bądź chodzić na pewno nie uderzy się o wystające kanty.

Ponadto przypadkowe rozlanie wina na tapicerowanej kanapie nie będzie przyczyną rodzinnej zwady – nieprzemakalny materiał można przecież szybko wytrzeć suchą ścierką. Jednak właściciele czworonożnych pupili muszą zwracać baczną uwagę na meble, bowiem zwierzęta mogą szybko podrapać skóropodobną tapicerkę.