EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Profile LED – wyjątkowe oświetlenie w naszych pomieszczeniach

Od pewnego czasu rewolucją w oświetleniu są źródła światła LED. Są to nie tylko oszczędzające energię źródła światła, ale źródła, dające ogrom możliwości urządzenia wnętrz.

Profile LED możemy stosować do oświetlania rozmaitych pomieszczeń w naszych domkach oraz mieszkaniach. Profile Led wytwarza się z aluminium. Umieszcza się w nich taśmy, w których z kolei montuje się taśmy mające diody LED. Profile te różnią się długością, dlatego umożliwiają na tak wiele pomysłów aranżacji wnętrz. Z ich pomocą podświetlimy szafki do kuchni lub łazienki, a nawet podświetlimy stopnie schodów. Profile LED produkowane są także w opcji przeznaczonej specjalnie do pomieszczeń o wyjątkowo dużej wilgotności. Te profile – więcej w tym serwisie – odznaczają się dużą wodoszczelnością. Aby oświetlanie LED działało, niezbędny jest zasilacz LED – sprawdź profile led. Taki zasilacz LED, popularnie zwany ledowym jest wymaganym urządzeniem, ponieważ oświetlanie LED może działać tylko wtedy, gdy jest zasilane prądem stałym o napięciu 12 volt. W naszych domach w gniazdkach napięcie jest znacznie wyższe, wynosi 230 volt. Stąd konieczność stosowania zasilacza.

led

Autor: Kobi
Źródło: Kobi

Natomiast diody LED zyskują w Polsce coraz większą ilość fanów. Oświetlenie to jest naprawdę trwałe, diody LED mogą świecić znacznie dłużej od normalnych żarówek. Moc diod stosowanych w oprawach oświetleniowych jest bardzo różna, mogą one charakteryzować się mocą od 1 do 5 W. Kąt ich świecenia też jest zróżnicowany, dzięki czemu można dowolnie aranżować nimi wnętrza. To jeden z powodów ich popularności. Diody LED stosuje się dzisiaj nie tylko do oświetlania pomieszczeń mieszkalnych czy biur, ale także do oświetlania ulic oraz miejsc reklamowych. Na popularność tego typu oświetlenia wpływają również kwestie finansowe. W chwili obecnej diody LED są wyjątkowo energooszczędnym oświetleniem.

Diody LED posiadają nie tylko zalety, ale także wady. Jedną z wad diod LED jest ich cena. Profile czy moduły oświetleniowe, w których wykorzystano diody LED są dzisiaj bardzo drogie – sprawdź zasilacz led. Drugą, znaczącą wadą tego rodzaju oświetlenia jest zimna barwa światła. Zimna barwa światła jest naprawdę niekorzystna dla naszego wzroku. Światło o ciepłym kolorze emitują tylko diody o dobrej jakości, które są też koszmarnie drogie. Dlatego wiele osób nie podejmuje decyzji o ich kupnie.