EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Krótka charakterystyka najchętniej wykorzystywanych w budownictwie podłóg, ich wady i zalety.

Drewno jest nieodłącznym elementem budowlanym, bardzo często można go również spotkać na podłogach. Rodzajów podłóg wykorzystujących drewno jest kilka, bardzo dobrze nadają się one do przedpokojów, pokojów i salonów, a specjalne wodoodporne odmiany nawet do kuchni i łazienek. Od lat bardzo dużym powodzeniem cieszy się klasyczny parkiet dębowy, wykonany jest on z niedużych deseczek, jakie łączy się ze sobą kilkoma różnymi technikami.

Płyty stolarskie

Autor: Matt
Źródło: http://www.flickr.com

Podłoga wykonana z tego materiału jest bardzo trwała i solidna – w wielu domach można do dnia dzisiejszego znaleźć podłogi zrobione kilkadziesiąt lat temu i w dalszym ciągu cieszące się doskonałym stanem. Jednym z rodzajów parkietów jest mozaika – ją także robi się z niedużych deseczek, lecz przyklejane są one do posadzki obok siebie, bez żadnych wpustów. Zarówno parkiety jak i mozaiki wykonuje się również z innych rodzajów drzewa, ważne jest aby było ono odpowiednio twarde i odporne na ścieranie, bo wtedy może długi czas zachować odpowiedni wygląd.

Parkiet z grabu

Autor: Podłogi.info

W tym miejscu powinno się także wspomnieć, że liczba szczegółów, jaka musi zostać przez nas wybrana w czasie remontu jest względnie duża. W związku z takim stanem spraw jesteśmy zobowiązani obowiązkowo doprowadzić do skutku dobre rozeznanie, dzięki czemu zaoszczędzimy znaczną ilość czasu na naszych zakupach. Jednym z elementów, który może nam sprawiać dużą ilość trudności to wybór naszego parkietu. Obecnie fabrykanci oferują nam bowiem szeroki wybór nawierzchni, jakie mogą zostać przez nas bez skrępowania wybrane. Które z nich skutkiem tego powinno się wziąć w rachubę w toku naszych zakupów, jeżeli zależy nam na znacznej funkcjonalności i atrakcyjnej cenie?

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Dużo jest w tym miejscu uzależnione jest od naszych indywidualnych preferencji oraz budżetu, którym zarządzamy. Nie jest to mały wydatek, tym samym warto go dokładnie przemyśleć, by nie wydać naszych pieniędzy na nieopłacalny sprawunek. Niemniej natomiast fundamentalną kwestią, na którą musimy zwrócić naszą szczególną uwagę to rodzaj drewna, z którego zostaną utworzone takie parkiety z drewna: . Propozycji jest obiektywnie wiele, niemniej natomiast nie wszystkie z nich są warte naszego zainteresowania. Statystyki wyraźnie ukazują nam, że zdecydowanie naszym największym zaciekawieniem cieszy się parkiet (układanie paneli na parkiecie) dębowy, który charakteryzuje się dużą wytrzymałością oraz ciekawym wzornictwem. Jest to również wybór nieobciążający naszego portfela, co oczywiście stanowi kolejny atut. Możemy odnaleźć jest w wielu sklepach, w takim razie nie powinniśmy mieć większych kłopotów z ich odnalezieniem oraz zakupem.