EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Szukamy dobrego wózka widłowego

Dla klientów, którzy chcieliby nabyć wózki widłowe Poznań to miejsce, w którym znajdziemy łatwo dużą ilość punktów sprzedaży tych urządzeń. Do wyboru klienta pozostaje cała paleta wózków zarówno prosto z fabryki, jak i używanych. Zależnie od indywidualnych wymagań nabywcy mogą to być wózki spalinowe (benzynowo-gazowe oraz z silnikiem Diesla) lub elektryczne.

wózek widłowy

Źródło: flickr.com

Do pracy w trudnym terenie idealnie nadają się wózki terenowe. Oprócz standardowych wózków widłowych czołowych w asortymencie firm znajdują się również wózki paletowe – wykorzystywane bardzo często w supermarketach, wózki platformowe, które mogą być dobrą alternatywą dla drabin w różnego typu magazynach, czy wózki podnośnikowe. U dystrybutorów wózków widłowych znajdziemy też różnego typu osprzęt do tych pojazdów, a także części zamienne i opony.

Wielu sprzedawców prowadzi także serwis (sprawdzona firma urządzenia gastronomiczne Wrocław) wózków widłowych Poznań, tak jak inne miasta oferuje również tego typu usługi. Serwisanci wykonują najczęściej swoje usługi u klienta, z reguły w krótkim czasie. Niekiedy jednak mamy do czynienia z poważniejszą usterką, która wyeliminowuje z użytkowania wózek na dłuższy okres lub powoduje, że trzeba odtransportować wózek do wyspecjalizowanego warsztatu. W takich przypadkach wielu serwisantów oferuje wózki zastępcze na czas naprawy naszego wózka. Do standardowych usług serwisowych możemy zaliczyć przeglądy techniczne i konserwatorskie, naprawy podzespołów mechanicznych i elektronicznych, wymianę opon i kół. Każdy wózek powinien mieć ważny odbiór dokonany przez Urząd Dozoru Technicznego. Większość serwisantów świadczy tez usługi mające na celu przygotowaniu wózka do takiego odbioru. W skład takich usług można zaliczyć przygotowanie dokumentacji rejestracyjnej, przygotowanie wózka we odpowiednim stanie technicznym oraz odbiór wózka w obecności inspektora Urzędu Dozoru Technicznego. Każdy punkt serwisowy świadczy też wszelkiego rodzaju doradztwo techniczne oraz porady na temat użytkowania wózka.

Aby móc obsługiwać wózek widłowy, trzeba mieć ukończony kurs na operatora wózków jezdnych z napędem silnikowym. Aby wyszukać miejsce, w gdzie możemy skończyć taki kurs, wystarczy w wyszukiwarkę internetową wpisać frazę kurs na wózek widłowy Poznań, jeśli np. jesteśmy mieszkańcami Poznania lub okolic. Ośrodki zajmujące się szkoleniem kursantów wydają uprawnienia do obsługi wózków obowiązujące na terenie całego kraju, a także uprawnienia unijne obowiązujące na terenie Unii Europejskiej. Wziąć udział w tego typu kursie może każdy, kto jest pełnoletni oraz ma ukończoną szkołę podstawową.