EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Co trzeba wiedzieć o niedużych domkach? Co podpowiadają specjaliści

Zauważyłem, iż niewielkie domki są w ciągu kilku ostatnich lat bardzo na czasie. Może dlatego, że przecież mamy spowolnienie gospodarcze, a więc nawet jeżeli ludzie w Polsce decydują się już na dom, to generalnie rezygnują z dużych przestrzeni. Myślę, iż tak naprawdę to ma dużo sensu.

W szczególności, że domek tak czy siak gwarantuje naszą satysfakcję, bardzo dobre warunki do normalnego życia. Sam mam nieduży domek i nie narzekam. Chociaż oczywiście na poważnie myślę nad tym, aby na ten przykład zbudować za parę lat większy dom – posiadam większą działkę budowlaną, więc to żaden problem. No dobrze, ale to w końcu tekst dotyczący niedużych domów – parterowych…

przykład domy w stylu angielskim

Autor: Matty Ring
Źródło: http://www.flickr.com

Na samym początku istotne jest to by wybrać optymalne projekty małych domów jednorodzinnych – doskonale pamiętam, że akurat w naszym przypadku był olbrzymi kłopot z tym by porozumieć się. A więc ja, małżonka oraz dzieciaki, ogólnie mieliśmy zgoła odmienne spojrzenie na projekt. Jednak jakoś znaleźliśmy porozumienie – całe szczęście, bo w zasadzie bardzo zależało mi na czasie. Sądziłem, że nie ma sensu nadal najmować drogie mieszkanie, ponieważ to spory wydatek.

Jestem także oszczędną osobą – tzn. być może nie jestem stereotypowym poznaniakiem, lecz fakty są takie, że skoro mam okazję trochę zaoszczędzić, to z jakiej racji nie miałbym skorzystać z interesujących możliwości? Czyli najzwyczajniej projekt domu jednorodzinnego zakupiłem nie w warszawskim biurze architektonicznym, ale drogą internetową. Bez żadnego problemu można natrafić na takie projekty domów parterowych, które pod każdym względem są w porządku. Być może nie jestem przesadnie wybredny, ale znam się nieco na projektach architektonicznych.

Użyłem sprytnej sztuczki. Sprawiłem, że wnętrze mojego niewielkiego mieszkania może się wydawać większe. Zamieściłem tam sporo elementów ze szkła, które przecież optycznie zwiększą każdą przestrzeń. Efekt jest prawdziwie imponujący. Zaś na tej stronie przykładowe elementy, które mi w całym przedsięwzięciu bardzo pomogły – .

Myślę, że za często uważamy, iż jeżeli nie stać nas na większy dom jednorodzinny, automatycznie powinniśmy poczekać trochę na bardziej radosne czasy. Myślę, że takowe myślenie jest błędne – przecież mały domek jest o wiele tańszy, a nie powinno się żyć niejako ponad stan. Czyli akurat w owym artykule mogłeś się dowiedzieć trochę na temat projektów architektonicznych.

Nie zwlekaj! Zachęcamy – klikaj (http://www.lisiekaty.pl/) w hiperłącze i baw się dobrze. Stworzyliśmy tam dla Ciebie sporo zajmujących postów.

Jednak to nie koniec – obiecuję, iż regularnie będę zamieszczał interesujące porady o małych domach.