EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Osłanianie okna w naszym kraju gra bardzo dużą rolę

Zdecydowana większość z nas montuje coś w okiennicach, po pierwsze z powodu tego, żeby zachować trochę intymności i prywatności. No i oczywiście wieszane zasłony, firanki, rolety i wszystkie tego typu rzeczy spełniają ważną rolę dekoracyjną, wielu ludzi urządzając swój dom ogromnie zwraca uwagę również na ten element wystroju.

Czyszczenie okien

Autor: Nancy Lin
Źródło: http://www.flickr.com
A jak rozglądnie się dookoła, to do dyspozycji będzie wcale niemało. Nadal popularne, chociaż już coraz mniej, są typowe firanki i zasłony. Delikatna, ażurowa budowa firanek sprawia, że nie tłumią one ani trochę światła słonecznego, a równocześnie gwarantują już delikatne osłonienie okna. Natomiast gdy zajdzie taka potrzeba, to można na całą powierzchnię okna – odnośnik – rozsunąć zasłony. Bardzo dużą zaletą firanek i zasłon jest to, że bardzo dobrze tłumią one dźwięki, dzięki czemu wnętrze może się wydawać kameralne i wygodne do spędzania czasu.

Jednak ostatnie lata to spore ograniczenie popularności zasłon i firan na rzecz różnych rodzajów żaluzji i rolet. Rolety w Krakowie mają mało skomplikowaną budowę, w najpopularniejszej wersji w górnej części okiennicy montuje się wałeczek, na jaki nawija się materiał. Zwijając i rozwijając go można zasłaniać okiennice. Rolety Kraków wykonywane są w bardzo wielu najróżniejszych odmianach i modyfikacjach, można nawet znaleźć takie, które można montować w dowolny sposób, tak więc dobrze mogą się nadawać do skośnych i płaskich dachów – zobacz, z oknami.

Ogromnym plusem rolet będzie ich bardzo duże zróżnicowanie. W zasadzie nie ma ograniczenia co do zastosowanej tkaniny, oczywiście można wybierać wśród licznych dostępnych standardowo szablonów, lecz kiedy ktoś się uprze i będzie chciał coś nietypowego, to również da się to zrobić. Tym sposobem da się je świetnie dopasować do wnętrza pomieszczenia, a poza tym są łatwe w montażu i utrzymaniu czystości. W miejscach, gdzie panoszą się latające owady ogromnie przydać się mogą moskitiery Kraków (oferowane na ), czyli lekkie siatki broniące przed wlatywaniem owadów do środka.