EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Urządzamy mieszkanie – jakiego typu meble powinniśmy wybrać?

W chwili obecnej przemysł meblarski jest bardzo dobrze rozwinięty. Nawet w niewielkich miastach mamy dostęp do sklepów oferujących sprzedaż mebli na cały kraj. Poprzez rozwój reklamy, wzrostem tempa życia największą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju ‘sieciówki’.

Produkty przez nie oferowane mają wielu fanów, jak i przeciwników. Rozważając co możemy zyskać lub [pościel z bawełny] stracić kupując meble w sieciówce, zamiast u lokalnego producenta warto zwrócić uwagę na kilka spraw.

blat

Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com

Tym, co najbardziej zachęca ludzi do kupowania masowo wyrabianych mebli jest na pewno ich cena. Aktualnie design jest tak różnorodny, że producenci są w stanie trafić w każde gusta, często jednak kłopotem okazuje się cena. Jeżeli chodzi o sklepy sieciowe zawsze jest ona o wiele niższa, niż np. przy drewnianych meblach wytwarzanych na wymiar, zgodnie z życzeniem klienta. Ogromne znaczenie odgrywa także dostępność tego typu sklepów i brak koniczności czekania na wyrób mebla – jest on po prostu w magazynie. W ten sposób możemy zaoszczędzić czas, jeśli zależy nam na szybkim załatwieniu tego typu zakupów. Tego rodzaju meble zazwyczaj wykonane są ze sklejki – pokrytej laminatem, do złudzenia przypominającym prawdziwe drewno. Dzięki temu efekt jest całkiem dobry, a cena jest o wiele niższa niż w przypadku prawdziwych drewnianych mebli.

Przeciwnicy tego rodzaju zakupów natomiast uważają, iż produkty wytwarzane masowo są po prostu nudne. Należy przyznać rację, iż w meble pochodzące ze sklepów sieciowych są mało oryginalne. Większość osób to właśnie takie meble wybiera, przez co w co drugim domu możemy napotkać podobną szafę, kanapę czy stół w kuchni.

Jeżeli znajdujące się w tym miejscu materiały są według Ciebie zajmujące, kliknij ten link, ponieważ w danym serwisie (http://infinitex.pl/wlokno-ceramiczne/) także przeczytasz coś wartościowego.

W nawiązaniu do panującego współcześnie trendu na slow life, modne są natomiast unikaty, najlepiej w wersji handmade. Niezmierną popularnością cieszy się dawanie drugiego życia starym zużytym regałom, szafom czy fotelom. Dzięki zabiegom odświeżającym możemy w łatwy sposób stworzyć niezwykle designerskie przedmioty, których nikt inny oprócz nas nie będzie miał w swoim domu.

Niezależnie jednak od tego, czy będziemy chcieli być oryginalni i sami odnowimy sobie staromodne meble lub udamy się do stolarza który zrealizuje nasze wizje, czy też zdecydujemy się na produkty z sieciowych sklepów, najważniejsze jest nasze samopoczucie. Jeśli dany mebel spełnia nasze oczekiwania, a pojemność naszego portfela pozwala na jego zakup, nie powinniśmy się zastanawiać nad tym, czy ktoś będzie mieć taki sam czy nie.