EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Reakcja alergiczna na roztocza – oznaki, leczenie, przeciwdziałanie

Potocznie nazywana alergią na kurz, alergia na roztocza kurzu domowego jest wyjątkowo niełatwa do opanowania. Jak ją zidentyfikować jak też jak zachowywać się, kiedy nasze dziecko będzie uczulone na roztocza?

Co dokładnie uczula? Białko zawarte w odchodach mikroskopijnych pajęczaków, które żyją w domowym kurzu i żywią się m.in. złuszczonym naskórkiem ludzkim. Można je znaleźć praktycznie w każdym domku, szczególnie tam, gdzie jest ciepło i wilgotno, gdzie jest dużo kurzu a także nieczęsto się wietrzy. W temperaturze poniżej piętnastu st. pajęczaki te przestają się mnożyć.

Czy ten komentarz z witryny zainspirował Cię do zostawienia swej oceny? Niezmiernie nam przyjemnie. W takim razie nie czekaj i pisz coś!

Najbardziej dokuczają alergikom jesienią.

ściany

Autor: FRANC GARDINER
Źródło: FRANC GARDINER
Co może pomóc, gdy dziecko ma uczulenie na kurz? Usuwanie (witryna w tym temacie) z otoczenia dziecka warunków optujących rozwojowi pajęczaków. To wyjątkowo skomplikowana do opanowania forma alergii, bowiem kurz jest prawie wszędzie a nie odkurzysz maluchowi całego świata. Dlatego należy pogadać z alergologiem o tak zwanym odczulaniu. Póki co jednakże najistotniejszą kwestią jest usuwanie kurzu z miejsc, w których dziecko przebywa. By nie spędzić życia na sprzątaniu, powinniśmy uprościć sobie zadanie należycie organizując przestrzeń dookoła malucha. W budynku musi być sucho oraz chłodno – przy wilgotności poniżej pięćdziesięciu proc. roztocza się nie mnożą. Wietrz często, szczególnie zimą. Często przecieraj na mokro blaty, półki, parapety, a następnie szybko wytrzyj je suchą szmatką. Ozonowanie ma duży wpływ na jakość powietrza. To doskonałe rozwiązanie dla uczuleniowców.

Ozonowanie pozwala na usunięcie wszelkich bakterii oraz alergenów. Jeżeli chodzi o ozonowanie Opole to miasto, w którym bez kłopotu znajdziemy jednostkę proponującą tego typu usługi.