EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jaki jest najbardziej zdrowy olej na świecie i z czego drzewa jest on wytwarzany?

Prawdopodobnie najczęściej używanym przez ludzi olejem jest ten palmowy. Produkowany jest on z miąższu lub z nasion orzechów olejowca gwinejskiego. Jest stosunkowo niedrogi i łatwy w wytwarzaniu, ale lekarze alarmują, że jest on bardzo niezdrowy.
Niezwykle łatwo jest mylić olej kokosowy oraz palmowy np.

Pracownik

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
cegła klinkierowa

Autor: Krzysztof Lis
Źródło: http://www.flickr.com
standard

Autor: Jeremy Levine
Źródło: http://www.flickr.com
z tego powodu, że oba wytwarza się z palmy. Jednak jeśli ten kokosowy to prawdopodobnie najzdrowszy olej na świecie, tak ten palmowy posiada pewne szkodliwe substancje. Ten palmowy jest obecny niemalże wszędzie: jest składnikiem ciast, czekoladek czy też płatków śniadaniowych. Jest też zazwyczaj używany w różnego rodzaju kosmetykach. Posiada on duże ilości nasyconych kwasów tłuszczowych, które sprzyjają otyłości. Powoduje on zwiększenie tzw. niekorzystnego cholesterolu LDL.

Jeśli chcesz odnaleźć następne artykuły wiążące się z omawianym tutaj tematem, zobacz ofertę na stronie prezentującym zbliżone materiały.

Nadwyżka taka grozi powstaniem arteriosklerozy, a również zawałów mięśnia sercowego czy udarów mózgu.

Na przeciwnej szali leży olej kokosowy. Powstające z niego tłuszcze nasycone są bardzo właściwe, gdyż dobroczynnie wpływają na serce, posiadają pozytywny wpływ na redukcję niepotrzebnych kilogramów, umacniają układ immunologiczny oraz zdrową przemianę materii. Poza tym poprawiają działanie tarczycy i gwarantują młodzieńczy wygląd skóry. Sekretem tego oleju jest kwas laurynowy, czyli element, którego nie posiadają innego rodzaju oleje.

Jeżeli uważasz, że ten artykuł jest interesujący, szybko przeczytaj jeszcze szczegóły tu, wtedy na pewno zapamiętasz więcej informacji.

Twierdzi się, że tego typu kwas potrafi zdziałać cuda, ponieważ ma on korzystne właściwości zdrowotne.

W ludzkim organizmie zmienia się on w monolauryn, a zatem monogliceryd o bardzo silnych właściwościach bakterio- czy wirusobójczych. Można by go używać do walki z odrą czy pierwotniakami.