EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Dzięki pieniądzom z Unii i środkom krajowym polskie przedszkola, i nie tylko one, mogą liczyć na pomoc przy budowie placów zabaw dla dzieci

Place zabaw przynależą do tzw. miejsc użyteczności publicznej, a to pozostaje równoznaczne z tym, że każdy Polak może darmowo z nich korzystać. Oczywiście człowiek dojrzały z takiego placu korzystać z pewnością nie będzie, ale krasnal, czyli syn albo córeczka, jak najbardziej. Fundusze z Unii znacznie zmieniły krajobraz polskich miasteczek i wsi.

place zabaw

Autor: USAG- Humphreys
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedyś uczniowie drugich klas szkoły podstawowej czas wolny od edukacji spędzali gdzie popadnie, a rodzice nie w każdym przypadku byli w stanie sensownie zorganizować wieczory. Obecnie sytuacja całkowicie się przeobraziła. We wznoszeniu placów swój wkład mają również jednostki samorządu terytorialnego. W ten sposób wydane fundusze są świetną inwestycją na przyszłość. W końcu place zabaw nie służą przez krótki czas, ale dzieci mogą z nich korzystać przez lata.

W trakcie ich użytkowania należy systematycznie sprawdzać stan zamontowanych tam sprzętów, czyli zjeżdżalni czy bujaków. Jeśli zdarzyłby się wypadek, to osoba odpowiadająca za bezpieczeństwo wpadłaby w niebagatelne tarapaty. Z tego powodu coroczne kontrole techniczne nie mogą zostać odłożone drugi plan. Budowa (papa na styropianie) placu zabaw rusza najczęściej po wybraniu podwykonawcy, którego wyłania się w drodze konkursu.

Zerknij na opublikowany tutaj (pojemniki-metalowe.com/) tekst, a niewątpliwie niesamowicie Cię zainteresuje, ponieważ znajdziesz tam ważne informacje dotyczące omawianego tematu.

Wygrywa ten, kto zaproponuje najniższą cenę za wykonaną usługę. Taka oszczędność jednakże nie w każdym wypadku się opłaca. Znacząco zaniżona suma na pewno powinna wzbudzić zastanowienie urzędników odpowiedzialnych za wykonanie obranego planu.

plac zabaw dla dzieci

Autor: sikeri
Źródło: http://www.flickr.com
Od czasu do czasu taka oferta jest odrzucana już na wstępie. A jeżeli wszystkie wymogi zostały spełnione, to najwyższa pora, aby wbić łopatę w ziemię i rozpocząć budowę na dobre. Budowa placu zabaw musi być przeprowadzona pod odpowiednim nadzorem. Już sam wybór miejsca nie może być sprawą przypadkową. Bez dwóch zdań nie może to być teren położony niedaleko sieci wysokiego napięcia ani także ruchliwych dróg. Sam plac zabaw musi być ogrodzony, żeby nie wchodziły tam psy. Przy bramie wejściowej powinna zawisnąć tabliczka informacyjna, która formułuje zasady korzystania ze sprzętów znajdujących się we wnętrzu. Szczególnie istotny staje się nadzór rodziców, bowiem zwłaszcza małe dzieci nie mogą na własną odpowiedzialność przebywać na placu. Nadmierna samodzielność może okazać się zgubna w skutkach, a opiekunowie prawni poniosą konsekwencje, jakie niesie ze sobą zupełny brak zdrowego rozsądku.