EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Kilka faktów dotyczących rynku samochodowego i znaków zapytania połączonych z kupnem używanego samochodu

Rynek motoryzacyjny w kraju zdominowały osobówki, których wiek przekroczył 10 lat. Powodem takiego właśnie stanu rzeczy jest wygórowana cena nowych fiatów i właściwie niewiele osób stać na dwusuw prosto z fabryki. Zdarzają się jednakże i takie sytuacje, w których koszt kupna dwudziestolatka znacznie przewyższa kwotę, jaką trzeba byłoby zapłacić za nowy model. Tak się dzieje w przypadku starych i kultowych jednocześnie aut, a do nich powoli zaczynamy wliczać syrenki.

Samochody używane są poszukiwane przez hobbystów motoryzacji. Rzadko spotykane marki osiągają horrendalne ceny, ale nie zawsze jest to powodem do rezygnacji z kupna. Na

automotive

Autor: Farrell Small
Źródło: http://www.flickr.com

stronach internetowych jesteśmy w stanie dostrzec najprzeróżniejsze pojazdy, nawet te zniszczone i tym samym przeznaczone do naprawy. Zresztą każdy nabywca używanego mercedesa musi liczyć się z tym, że cena samego zakupu nie pozostaje jedyną należnością do zapłacenia.

Najczęściej należy wymienić płyn hydrauliczny (naprawasilownikow.pl/specjalizacja/silowniki-hydrauliczne/) i podjechać do lakiernika.

Ta porządna witryna, zawiera pokrewne dane na opisywany wątek, zatem nie czekaj, tylko poznaj dokładnie info na to zagadnienie.

Ci mniej rozeznani w temacie kupujący zapłacą za nowy, ale jednocześnie eksploatowany nabytek więcej niż się spodziewają. Dlatego zatwardziali zwolennicy nowych aut wolą nieco dłużej poczekać i odłożyć potrzebną kwotę bądź nawet wziąć kredyt w banku.

Pewną barierą w zakupie bywa kompletny brak wiedzy kupującego. Złośliwi sądzą, że samochody używane z pewnością nie są przeznaczone dla kobiet, a tym bardziej elegantek, ponieważ nie dosyć, że przy zakupie zwracają uwagę jedynie na kolor lakieru, to jeszcze nie dadzą sobie rady z bardzo możliwymi usterkami w czasie jazdy. Co innego mężczyźni, którzy od zawsze pasjonują się pojazdami i już od paru ładnych lat sami prowadzą blog motoryzacyjny.

przykładowy czerwony motor

Autor: Craig Howell
Źródło: http://www.flickr.com
Miłośnicy automobilizmu są w stanie zwrócić uwagę na szczegóły, które w ogóle nie rzucają się w oczy tym zwyczajnym użytkownikom. Zauważą każdą rysę na karoserii i spostrzegą, że silnik działa nierówno. Prowadzony przez nich blog motoryzacyjny może zgromadzić rzeszę fanów, którzy zgłaszają swoje uwagi, a również mogą zadawać swoje pytania. Porady takich fachowców amatorów warto wziąć do serca, lecz nie zawsze należy im ślepo ufać. I tak najlepszym jest doradca, którego znamy od wielu lat, a może nim być tato albo zaprzyjaźniony z rodziną mechanik samochodowy, który prowadzi prywatny biznes cieszący się dobrą opinią pośród klientów.