EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Przeznaczenie bram ruchomych

Bramy wjazdowe są niezwykle ważnym składnikiem ogrodzenia. To one są najbardziej wyraźne i najczęściej wykorzystywane. Dlatego ich asortyment i montaż jest niesłychanie doniosły tak ze względów funkcjonalnych, bezpieczeństwa, jak i estetycznych.

Obecnie coraz to chętniej decydujemy się na bramy przesuwne w Warszawie, które oszczędzają dużo miejsca i są ogromnie wygodne w codziennym z nich korzystaniu. Rewelacyjnie potwierdzają się na osobistych posesjach, jak i w obiektach użyteczności powszechnej, instytucjach, wejściach na obszary fabryczne, bądź na różnego gatunku place.

Bramy przesuwne szynowe przemieszczają się na szczególnych wałkach po szynie umocowanej w podłożu. Ich minusem jest zjawisko, że na szynach mogą gromadzić się brud, błoto, liście, piasek. Z tego powodu wymagają ciągłego oczyszczania. Więcej: strona firmy Bramkor.

Bramy – przeniesiony tutaj – przesuwne samonośne winny mieć skrzydła trochę większe i cięższe, bowiem wymaga tego zachowanie właściwej przeciwwagi. Kładzie się je nad wejściem.

bama garażowa

Autor: Normstahl
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/SSD_aluframe_wood_2wing.jpg

Nie nastręczają żadnego wspornika. Ich struktura jest solidniejsza i mniej zawodna od szynowych. Najodpowiedniej działają, jak są scalone z układem mechanicznego sterowania. Są droższe od gatunków szynowych. Bramy przesuwne w Warszawie są w dużej mierze stworzone z detali stalowych, czasem też aluminiowych, jakie są lżejszym i droższym gatunkiem. Najrzadziej napotykane są bramy z żeliwa.

Możliwość przymocowania automatyki do bram doceniamy na co dzień, a szczególnie w czasie opadów deszczu, śniegu, lub też silnego wiatru. Brama otwierana automatycznie, to rozwiązanie nie tylko użyteczne, lecz przede wszystkim bezpieczne . Gdyż brak przymusu wysiadania z auta, by otworzyć bramę wjazdową na posesję, czy bramę do garażu, zwłaszcza wieczorową porą, wyraźnie poprawia wygodę użytkowania. Urządzenie rozwierające i zagradzające bramkę, może być związane w układ, dzięki któremu za pomocą pilota otwieramy i zamykamy bramę. Automatyka do bram w bramach wjazdowych stopniowo staje się normą. O ile kogokolwiek stać na bramę przesuwną z Warszawy, to dokupienie do niej automatyki do bramy nie jest problemem.