EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Rozruch maszyny, a więc jak wydłużać żywotność sprzętów i napędów?

Ograniczenie momentu rozruchowego oraz zredukowanie tzw udaru prądu jest możliwe dzięki zastosowaniom układów łagodnego rozruchu silników. Softstarty – bo o nich mowa – redukują napięcie silniczka podnosząc je na zasadzie rampy z początkowego do znamionowego.

więcej na stronie

Autor: Kurt Trew
Źródło: http://www.flickr.com
Co proponują czujniki indukcyjne?Walory, które niosą ze sobą czujniki indukcyjne sprawią, iż żywotność użytkowanych maszyn, na przykład na liniach produkcyjnych oraz halach przemysłowych, będzie dłuższa, a tym samym bardziej wydajna. Dzięki wykorzystaniu softstartów – najlepiej od sprawdzonych firm produkujących akcesoria oraz całe sprzęty z zakresu techniki automatyzacyjnej w stylu Pilz – mamy nie tyle zapewnienie o długotrwałej eksploatacji maszyn, lecz także zminimalizowanie ryzyka poniesienia ewentualnych usterek.

Postaw na usługi oraz produkty fachowców z zakresu automatykiJak na główne przedsiębiorstwo w swojej branży Pilz nie tylko produkuje gotowe urządzenia, jak chociażby czujniki indukcyjne, lecz proponuje klientom indywidualne rozwiązania, adekwatne do warunków. Więcej informacji: Dobry wybór produktów z tej dziedziny musi być poprzedzony dokładnym zapoznaniem się z tematem, a w momencie wątpliwości – skontaktowaniem się ze specjalistami, którzy doradzą i zasugerują odpowiednią decyzję.

Kilka softstartów do wyboru
W zależności od specyfiki rozruchowej maszyny (ciężki-lekki, regularny – rzadszy) mamy do dyspozycji parę rodzajów softstartów. W średniej klasie dysponujemy przykładowo możliwością podłączenia przekładnika prądowego zewnętrznego, co przyczyni się do ograniczenia prądu rozruchowego. Softstarty kompaktowe są natomiast doskonałą receptą na zdigotalizowane, pełne komputeryzacji i miniaturyzacji czasy. Z wbudowanym zabezpieczeniem, funkcją kontroli, a także prostym wyświetlaczem są niewielkie, a jednocześnie pewne. Na tym rozwój w mechanice rozruchowej się nie kończy – konstruktorzy cały czas dopracowują elementy nowoczesnych soft startów nowej generacji. Jeszcze bardziej zintegrowane zabezpieczenia, mniejsze wymiary, elektroniczna rejestracja zdarzeń oraz zmian – to wszystko czyni technikę automatyzacyjną nowoczesną.

Zapoznaj się ze specyfiką i korzystaj na lata!
Stan maszyn produkcyjnych zależy między innymi od naszego zachowania lub odpowiedniego troszczenia się o maszyny. Regularne przeglądy, używanie mechanizmów, które ułatwiają rozruch spowodują, że pożytek z działalności sprzętów przedłużymy nawet o wiele lat.